rokovanie

Nachádzate sa tu

J. Blanár: Chceme zrovnoprávniť pozície zriaďovateľov škôl

Predseda Žilinského samosprávneho kraja Juraj Blanár sa dnes (25. 3. 2015) zúčastnil rokovania s predstaviteľmi Odborového zväzu pracovníkov školstva a vedy na Slovensku. Témou rokovania boli novely školských zákonov, ktoré sú momentálne v medzirezortnom pripomienkovom konaní a následne budú predložené vláde Slovenskej republiky.

Ministri obrany EÚ rokovali o aktuálnych bezpečnostných hrozbách

V Luxembursku sa dnes (4.9.) ukončilo neformálne rokovanie ministrov obrany krajín Európskej únie pod vedením vysokej predstaviteľky pre zahraničné veci a bezpečnostnú politiku F. Mogherini. Delegáciu SR na rokovaní viedol štátny tajomník Ministerstva obrany SR Miloš Koterec. Ministri sa počas dvojdňového stretnutia venovali aktuálnemu operačnému pôsobeniu EÚ a zhodnoteniu smerovania bezpečnostnej a obrannej politiky EÚ, na ktorom sa dohodli hlavy štátov a predsedovia vlád v júni 2015.

Premiér rokoval so zástupcami živnostníkov a stavebných podnikateľov

Politika lacných diaľnic musí skončiť. Ministri aj zástupcovia živnostníkov a stavebných podnikateľov, ktorí v sobotu podvečer rokovali na Úrade vlády SR, sa zhodli, že nie je možné, aby firma v súťaži ponúkla za realizáciu stavby len 40 alebo 50 % skutočných obstarávacích nákladov. „Od tohto sa odvíja nešťastie firiem, ktoré nedostanú zaplatené za prácu,“ povedal po rokovaní Robert Fico.

R. FICO: Vláda vyčlenila pre Trenčiansky kraj viac ako 13 miliónov eur

Na výjazdovom rokovaní v Trenčíne dnes vláda rozhodla o podpore viac ako 13 miliónov eur pre Trenčiansky kraj. Informoval o tom premiér Robert Fico.
„Je to suma, ktorá sa vo veľmi krátkom čase objaví v tomto regióne v podobe rôznych mechanizmov a projektov,“ oznámil. Zdôraznil, že sa tak stane aj napriek tomu, že sociálna a životná úroveň obyvateľov kraja dosahuje priemer alebo až nadpriemer Slovenska.

Predseda vlády SR Robert Fico rokoval so zástupcami protikorupčnej iniciatívy Rule of Law

Záväzok posilniť charakter Slovenska ako právneho štátu si vpísala súčasná vláda už do svojho programového vyhlásenia. V tomto zmysle rokoval včera, v pondelok 16. februára 2015 predseda vlády SR Robert Fico so signatármi Iniciatívy za vládu zákona /Rule of Law/, ktorá je spoločnou iniciatívou štrnástich podnikateľských združení, zamestnávateľských asociácií a obchodných komôr.

Subscribe to RSS - rokovanie