podnikatelia

Nachádzate sa tu

Vláda SR schválila akčný plán na zníženie nezamestnanosti v okrese Kežmarok

Vláda SR na svojom dnešnom výjazdovom rokovaní v Kežmarku schválila okrem iného aj akčný plán pre okres Kežmarok. Ide o prvý akčný plán, vychádzajúci zo zákona o podpore najmenej rozvinutých regiónov Slovenska, ktorý bol schválený ešte v závere minulého roka.

R. Fico: Vláda splnila väčšinu opatrení z plánu posilňovania právneho štátu

Vláde sa podarilo splniť takmer všetky opatrenia z akčného plánu na posilnenie Slovenska ako právneho štátu, ktorý schválila v júli minulého roka a chcela by v nich pokračovať aj po voľbách. Povedal dnes premiér Robert Fico po stretnutí so zástupcami iniciatívy 14 podnikateľských asociácií, zamestnaneckých združení a obchodných komôr Rule of Law na čele s Americkou obchodnou komorou na Slovensku (AmCham).

MF SR vyšlo v ústrety malým a stredným podnikateľom

Minister financií Peter Kažímír sa stretol s predstaviteľmi Slovenského živnostenského zväzu a zástupcami stavebných podnikateľov. Na rokovaní sa dohodli na zmenách v zákone o DPH, ktorý pred časom schválila vláda.

Podľa navrhovanej novely zákona o DPH, by mohli malí podnikatelia štátu odviesť daň až po tom, keď im odberatelia zaplatia za ich tovary a služby. Súčasne sa odkladá vznik práva na odpočítanie dane z kúpených tovarov a služieb až do momentu zaplatenia.

Premiér rokoval so zástupcami živnostníkov a stavebných podnikateľov

Politika lacných diaľnic musí skončiť. Ministri aj zástupcovia živnostníkov a stavebných podnikateľov, ktorí v sobotu podvečer rokovali na Úrade vlády SR, sa zhodli, že nie je možné, aby firma v súťaži ponúkla za realizáciu stavby len 40 alebo 50 % skutočných obstarávacích nákladov. „Od tohto sa odvíja nešťastie firiem, ktoré nedostanú zaplatené za prácu,“ povedal po rokovaní Robert Fico.

Subscribe to RSS - podnikatelia