Nachádzate sa tu

Nastúpenie na loď nesmie byť pre migrantov vstupenkou do Európy

Uviedla to ministerka vnútra Denisa Saková  na neformálnom rokovaní ministrov spravodlivosti a vnútorných záležitostí vo štvrtok 12. júla 2018 v  rakúskom Innsbrucku. Ministerka oceňuje, že lídri Európskej únie presúvajú svoju pozornosť na príčiny príchodov nelegálnych migrantov do EÚ a neriešia len následky. 

tagy:: 

R. Fico: SR sa od júla stane ľudskou tvárou a hlasom EÚ

Slovensko sa od júla 2016 stane ľudskou tvárou a hlasom Európskej únie (EÚ). Uviedol to dnes premiér Robert Fico po rokovaní Rady solidarity a rozvoja o blížiacom sa slovenskom predsedníctve v Rade EÚ, ktoré bude krajinu stáť 70 miliónov eur. Rada sa zaoberala prioritami Slovenska, ale aj možnými rizikami. "Slovenská verejnosť by mala jasne vedieť, že od 1. júla 2016 sa Slovensko stane tvárou a hlasom EÚ. Chceme využiť predsedníctvo SR na podstatné priblíženie obsahu EÚ k našim ľuďom. Aby lepšie chápali, v čom je význam tejto inštitúcie, ako funguje, ako pracuje, aké má bolesti a radosti.

tagy:: 

Ministri obrany EÚ rokovali o aktuálnych bezpečnostných hrozbách

V Luxembursku sa dnes (4.9.) ukončilo neformálne rokovanie ministrov obrany krajín Európskej únie pod vedením vysokej predstaviteľky pre zahraničné veci a bezpečnostnú politiku F. Mogherini. Delegáciu SR na rokovaní viedol štátny tajomník Ministerstva obrany SR Miloš Koterec. Ministri sa počas dvojdňového stretnutia venovali aktuálnemu operačnému pôsobeniu EÚ a zhodnoteniu smerovania bezpečnostnej a obrannej politiky EÚ, na ktorom sa dohodli hlavy štátov a predsedovia vlád v júni 2015.

PREMIÉR: Na summite sme povzbudili dohodu s Gréckom, mala by byť do stredy

Mimoriadne pondelkové (22.6.) večerné rokovanie lídrov eurozóny v Bruseli malo politický charakter a cieľom bolo povzbudiť Grécko aj veriteľské inštitúcie, aby pripravili dohodu o riešení situácie v tejto krajine. K dohode by malo dôjsť do stredy (24.6.), povedal po summite premiér Robert Fico.

Slovensko sa ako siedma krajina EÚ zapojí do tzv. Junckerovho balíka

Do Európskeho fondu pre strategické investície vložíme 400 miliónov eur.  Hospodárska kríza v Európe významným spôsobom znížila objem investícií, v súčasnosti je miera investícií o 15 % nižšia ako v rokoch pred krízou. Európska komisia chce proti dôsledkom krízy bojovať predovšetkým podporou hospodárskeho rastu a tvorbou nových pracovných miest, pomôcť tomu má práve Junckerov balík, o ktorom dnes na Úrade vlády SR v Bratislave rokoval premiér Robert Fico s podpredsedami Európskej komisie Marošom Šefčovičom a Jyrkim Katainenom.
 

Lídri EÚ strojnásobili financovanie záchranných operácií na mori, prispeje aj SR

Predseda Európskej rady Donald Tusk po skončení dnešného mimoriadneho summitu EÚ o migrácii oznámil, že vedúci predstavitelia EÚ sa dohodli na strojnásobení financovania námorných operácií pre pátranie po utečencoch a ich záchranu. Slovenský premiér Robert Fico uviedol, že ani SR nezostane stranou, pokiaľ pôjde o financovanie týchto operácií.

FICO: Energetická únia obráni EÚ pred zneužívaním plynu ako politického nástroja

Predseda vlády SR Robert Fico po skončení dvojdňového summitu EÚ v Bruseli ocenil, že Slovensko má v osobe Maroša Šefčoviča človeka v Európskej komisii, ktorý je zodpovedný za taký dôležitý a strategický projekt, akým je Energetická únia.
Premiér priznal, že téma Energetickej únie dominovala štvrtkovým (19.3.) rokovaniam lídrov EÚ, ktorí ju politicky odobrili a ktorí podľa jeho slov potvrdili vysokú kvalitu a pripravenosť materiálu, do ktorého nebolo treba zásadnejšie vstupovať na zasadnutí Európskej rady.

Subscribe to RSS - EÚ