pomoc

Nachádzate sa tu

Dobré srdce a ochota pomôcť v priamom prenose

Minister vnútra SR a podpredseda strany SMER –sociálna demokracia Robert Kaliňák bol hosťom známej televíznej relácie k charitatívnym nábojom.  

„Vilo Rozboril ma nedávno oslovil a pozval do relácie V siedmom nebi. Po vypočutí príbehu 12-ročného Jožka zo Svidníka som neváhal ani sekundu. Tento skromný chlapec sa musel vyrovnať so smrťou mamky a v neľahkých podmienkach začal snívať svoj veľký sen - stať sa profesionálnym hasičom“, uviedol R. Kaliňák.

Klientske centrá budú nápomocné aj obetiam trestných činov

Podľa slov ministra vnútra SR Roberta Kaliňáka budú v 8 klientskych centrách od novembra 2018 poskytovať okrem komfortných a flexibilných služieb svojim klientom aj špecializované poradenstvo, sprevádzanie obetí počas trestného konania, právnu pomoc a sociálne či ekonomické poradenstvo. „Túto pomoc budú poskytovať koordinátori s dvoma asistentmi, pri práci im budú k dispozícii špecialisti z oblasti sociálneho, psychologického, právnického poradenstva.“, uviedol R. Kaliňák.

Protipovodňové vozíky budú pomáhať v ďalších obciach Slovenska

Lepšie vybavení a pripravení na boj s povodňami. To si už môže povedať presne 38 zástupcov miest a obcí, ktoré si v stredu 24. februára 2016 prebrali od ministerstva vnútra špeciálne protipovodňové vozíky. Technika im bude slúžiť predovšetkým na rýchle zásahy proti povodniam, čím sa nielen ochránia ľudské životy, ale aj majetky ľudí. Ďalších 22 vozíkov dostal v rovnaký deň Slovenský vodohospodársky podnik (SVP), štátny podnik.

Vláda SR pomohla aj mladým rodinám

Súčasná vláda pomohla nielen seniorom, ale aj mladým rodinám. Presvedčený je o tom minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Ján Richter. Zhodnotil, že kabinet Roberta Fica zvýšil materskú aj príspevok na starostlivosť o dieťa, taktiež sa zameral aj na rozšírenie kapacít škôlok. "Prijali sa viaceré opatrenia, ktoré oslovovali sociálne zraniteľnejšie skupiny a celkom prirodzene v konkrétnom období prišiel rad aj na mladé rodiny. Ja si uvedomujem, že postavenie viacerých mladých rodín nie je jednoduché, preto je nevyhnutné opatrenia realizovať aj týmto smerom.

PREMIÉR: Vinohradníkom v tokajskej oblasti sľúbil pomoc pri pozemkových úpravách

Problém vlastnícky nevysporiadaných pozemkov v slovenskej tokajskej oblasti, ktorý bráni rozvoju miestnych vinohradov, patril k téme dnešného stretnutia premiéra Roberta Fica so starostami obcí a producentmi vína v tomto regióne v okrese Trebišov. "Chceme čo najrýchlejšie ukončiť pozemkové úpravy tak, aby sa presne vedelo, kto sú majitelia, a tí sa potom mohli pustiť do definitívneho obnovovania zostávajúcich hektárov, ktoré máme uznané, ale sa nevyužívajú," uviedol Fico po rokovaní v Malej Tŕni.

R. FICO: Vláda vyčlenila pre Trenčiansky kraj viac ako 13 miliónov eur

Na výjazdovom rokovaní v Trenčíne dnes vláda rozhodla o podpore viac ako 13 miliónov eur pre Trenčiansky kraj. Informoval o tom premiér Robert Fico.
„Je to suma, ktorá sa vo veľmi krátkom čase objaví v tomto regióne v podobe rôznych mechanizmov a projektov,“ oznámil. Zdôraznil, že sa tak stane aj napriek tomu, že sociálna a životná úroveň obyvateľov kraja dosahuje priemer alebo až nadpriemer Slovenska.

Subscribe to RSS - pomoc