Grécko

Nachádzate sa tu

Do Grécka dnes odletelo 20 policajtov ako pomoc pri migračnej kríze

Z bratislavského letiska dnes do Grécka odletelo 20 slovenských policajtov, ktorí tam budú pomáhať pri zvládaní migračnej krízy. Ich úlohou bude najmä registrácia a zbieranie odtlačkov prstov od jednotlivých nelegálnych migrantov. „Ich misia bude predbežne trvať mesiac a potom bude nasledovať rotácia, podobne ako v ostatných misiách,“ avizoval minister vnútra Robert Kaliňák.

Robert Fico: Grécko zatiaľ pôžičku nedostane, najskôr musí splniť tvrdé domáce úlohy

Rokovania v Bruseli boli dlhé a ťažké, no mandát, s ktorým premiér na summit odchádzal, bol absolútne naplnený. O žiadnej pôžičke pre Grécko sa nerozhodlo. „Uložili sme obrovské množstvo domácich úloh Grécku, pretože ak sa uchádza o ďalšiu finančnú spoluprácu, tak v prvom rade si musí splniť celý rad mimoriadne závažných domácich úloh a tieto úlohy sú natoľko závažné, že budem považovať za malý zázrak, ak grécka vláda a grécky parlament v krátkom časovom úseku k splneniu týchto úloh aj pristúpia,“ vyhlásil na tlačovej konferencii po skončení rokovaní premiér Robert Fico.

PREMIÉR: Na summite sme povzbudili dohodu s Gréckom, mala by byť do stredy

Mimoriadne pondelkové (22.6.) večerné rokovanie lídrov eurozóny v Bruseli malo politický charakter a cieľom bolo povzbudiť Grécko aj veriteľské inštitúcie, aby pripravili dohodu o riešení situácie v tejto krajine. K dohode by malo dôjsť do stredy (24.6.), povedal po summite premiér Robert Fico.

EÚ: R. Fico odkázal Grékom, že v otázke odpustenia dlhu "narazí kosa na kameň"

Štvrtkový neformálny summit EÚ v Bruseli sa okrem otázok spojených s Ukrajinou a bojom proti terorizmu zaoberal aj hospodárskym vývojom Európskej únie a požiadavkami Grécka prehodnotiť svoj štáty dlh. Slovensko v tejto otázke nehodlá ustupovať upozornil po skončení summitu predseda vlády SR Robert Fico.

Subscribe to RSS - Grécko