rozvoj

Nachádzate sa tu

R. Fico: Akčný plán pre okres Kežmarok sa použije ako model aj pre iné okresy

Akčný plán rozvoja okresu Kežmarok, ktorý na svojom dnešnom výjazdovom rokovaní schválila vláda, sa použije ako modelový aj pre iné okresy. "Chceme použiť práve tento akčný plán, schválený dnes v Kežmarku, ako modelový projekt, aby sme dali ostatným nejakú metodiku," uviedol na tlačovej konferencii po rokovaní kabinetu premiér SR Robert Fico.

M. Maďarič: Programové vyhlásenie vlády sme za kultúru splnili na 100 percent

Minister kultúry SR Marek Maďarič je za štvorročné obdobie spokojný s fungovaním rezortu z viacerých aspektov. Vyzdvihol hlavne fakt, že väčšina rozhodujúcich aktov, či už legislatívnych, alebo strategických politík, sa robila v spolupráci s kultúrnou obcou. "Samotné programové vyhlásenie vlády aj množstvo zákonov a koncepčných materiálov vzniklo participálnym spôsobom," uviedol minister kultúry.

Vláda pomôže Trebišovskému okresu viac ako 3,4 mil. eur

Vláda SR vyčlenila na pomoc okresu Trebišov viac ako 3,4 milióna eur. Na projekty súvisiace predovšetkým s rozvojom infraštruktúry v trebišovskom okrese pôjde suma 2,2 milióna eur. Na podporu vytvárania pracovných miest pre mladých ľudí do 29 rokov vyčlení rezort práce 1,2 milióna eur a 25 miliónov eur pôjde na protipovodňové opatrenia v regióne. Počas dnešného výjazdového rokovania v Trebišove o tom rozhodla vláda SR.

Žilinský a Trenčiansky kraj podporia ďalší rozvoj autobusovej dopravy

Posledný marcový deň predstavil začiatok novej spolupráce Žilinského a Trenčianskeho samosprávneho kraja v oblasti verejnej osobnej dopravy. Predsedovia oboch krajov – Juraj Blanár za ŽSK a Jaroslav Baška za TSK slávnostne podpísali v priestoroch autobusu na Fačkovskom sedle, pomedzí Žilinskej a Trenčianskej župy, Memorandum o spolupráci v oblasti verejnej osobnej dopravy.

V Žiline rokovali o urýchlení výstavby R3

Na Úrade Žilinského samosprávneho kraja sa dnes (11. 5. 2015) stretli predstavitelia Národnej diaľničnej spoločnosti(NDS), zástupcovia Žilinskej župy, primátor mesta Turčianske Teplice a starostovia obcí Háj, Rakša a Mošovce na rokovaní, počas ktorého sa všetci zúčastnení zhodli na neodkladnom urýchlení vytvorenia novej cestnej infraštruktúry. Výstavba rýchlostnej cesty R3 na úseku od Martina po Hornú Štubňutak dostáva reálnejšie obrysy.

Odovzdanie 72-bytovej jednotky v Poltári

Mesto Poltár vyriešilo svoj problém s bytmi pre sociálne slabšie skupiny obyvateľov tak, že odkúpilo od Banskobystrického samosprávneho kraja ešte v roku 2010 nepotrebný internát Strednej odbornej školy sklárskej a z prostriedkov Štátneho fondu rozvoja bývania a vlastných finančných prostriedkov sa schátraná budova premenila na krásne jednoizbové a dvojizbové byty, v ktorých nájde strechu nad hlavou 72 rodín.

Stránky

Subscribe to RSS - rozvoj