Vláda schválila vyše 4 mil. eur pre okres Kežmarok a Vysoké Tatry

Nachádzate sa tu

10. 2. 2016

Do okresu Kežmarok a regiónu Vysokých Tatier pôjde z verejných financií vyše 4,2 milióna eur. Rozhodla o tom na svojom dnešnom výjazdovom rokovaní v Kežmarku Vláda SR. Z tejto sumy získa jeden milión eur samotné mesto na dokončenie rekonštrukcie zimného štadióna.
Ďalšie dva milióny eur majú pomôcť zlepšiť sociálno-ekonomickú situáciu okresu Kežmarok a regiónu Vysokých Tatier. Mestá a obce ich využijú na rôzne účely, na ktoré zo svojho rozpočtu nemajú dostatok zdrojov. Najčastejšie na rekonštrukciu a opravy poškodených miestnych komunikácií a chodníkov, kultúrnych domov, obecných úradov, základných škôl, ale aj pošty či evanjelického kostola. Spišská Belá napríklad investuje 300 000 eur do výstavby hokejbalovej haly, Prešovský samosprávny kraj 250 000 eur na obnovu hradu Kežmarok, Gerlachov 40 000 eur na vyčistenie koryta potoka či obec Hniezdne 9 000 eur na vybudovanie oddychovo-relaxačného miesta pre občanov.
Ministerstvo práce vyčlení viac ako 1,2 milióna eur pre Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny SR v Kežmarku na podporu vytvárania pracovných miest pre mladých ľudí do 29 rokov.

 

Zdroj: TASR

Čo robíme pre ľudí