Pellegrini

Nachádzate sa tu

Premiér Peter Pellegrini pozdravil študentov stredných škôl, víťazov súťaže Roadshow 2017

V utorok 27.marca 2018 sa v Zrkadlovej sále Úradu vlády SR uskutočnilo slávnostné odovzdávanie cien súťaže Roadshow 2017, ktorá bola zameraná na vypracovanie samostatného projektového zámeru tímami študentov tretích ročníkov stredných škôl a gymnázií  vo všetkých regiónoch Slovenska, ale najmä v najmenej rozvinutých okresoch.  Víťazmi sa stali štvorčlenné tímy zo Strednej priemyselnej školy v Snine,  Gymnázia Karola Štúra v Modre a  Gymnázia F. V. Sasinka v Skalici.

K zlepšeniu výsledkov IT Fitness testu prispeje IT Akadémia

Z porovnaní výsledkov IT Fitness Test 2017 a 2015 vyplýva, že u účastníkov starších ako 15 rokov klesla priemerná úspešnosť o približne tri percentá. Pokles je evidentný aj u žiakov základných škôl. Ukazujú to výsledky šiesteho ročníka testovania, do ktorého sa od apríla do júna 2017 zapojilo vyše 26 000 respondentov.

P. Pellegrini: Slovensko formuluje svoju víziu budúcnosti do roku 2030

Diskusiu o prioritách našej krajiny v kontexte Agendy 2030 pre udržateľný rozvoj na prvom zasadnutí Rady vlády SR pre Agendu 2030 (ďalej len Rada vlády) spoločne otvorili podpredseda vlády SR Peter Pellegrini a predseda Valného zhromaždenia OSN a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák. Čestným hosťom zasadnutia bola zástupkyňa generálneho tajomníka OECD Mari Kiviniemi, bývalá premiérka Fínska.

Peter Pellegrini prišiel podporiť 400 mladých atlétov. Vychutnal si aj pozíciu štartéra

Z parlamentu priamo do atletickej haly. Predseda Národnej rady SR neodolal, a naplno sa vžil do úlohy štartéra v šprintérskom zápolení žiakov na 81. atletickom podujatí s názvom „Zo školských lavíc do atletickej haly Elán“. Po dvojročnej pauze dnes v tejto tradícii organizátori opäť mohli pokračovať. Vďaka finančnej podpore Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu sa tak dnes zaregistrovať mohlo až 400 súťažiacich v rôznych kategóriách, a to z celého Slovenska. Zmerať sily si tak vďaka tejto akcii mohli žiaci základných, stredných odborných škôl a gymnázií.

Mesiac úcty k starším vo Veľkom Krtíši

V piatok 16. októbra 2015 sa v sále kultúrneho domu vo Veľkom Krtíši uskutočnila milá slávnosť, kultúrno-spoločenské podujatie konané pri príležitosti októbra - Mesiaca úcty k starším. Na tomto podujatí sa zúčastnili a prišli pozdraviť seniorov z Veľkého Krtíša a okolia významní predstavitelia politického života na Slovensku a zástupcovia strany SMER - sociálna demokracia,  predseda národnej rady SR Peter Pellegrini, poslanec NR SR Tibor Lebocký, poslanec banskobystrického VÚC Ondrej Kollár a prednosta okresného úradu Jozef Cuper.

Predseda parlamentu privítal generálneho tajomníka OSN na Bratislavskom hrade

Po takmer dvojdňovom pobyte v Tatrách zavítal generálny tajomník Organizácie spojených národov (OSN) Pan Ki-mun do hlavného mesta. V reprezentačných priestoroch Bratislavského hradu ho popoludní prijal aj predseda slovenského parlamentu Peter Pellegrini. Počas približne polhodinového rokovania Pellegrini na stretnutí s Pan Ki-munom vysoko ocenil prácu našich diplomatov, ktorí doteraz pôsobili v službách OSN a vyjadril presvedčenie, že aj v budúcnosti budú slovenskí predstavitelia zastávať zodpovedné posty v rámci tejto organizácie.

Mladí sociálni demokrati otvárali nové ihrisko

V sobotu sa v Banskej Bystrici na Severnej ulici otváralo nové multifunkčné ihrisko. O myšlienku a vybudovanie streetworkoutového a minifutbalového ihriska s dominantným sloganom „Buď fit“ sa zaslúžili predstavitelia Mladých sociálnych demokratov, ktorí v spolupráci s mestom Banská Bystrica okrem zaujímavého programu zabezpečili aj rozmanité občerstvenie.

Subscribe to RSS - Pellegrini