Peter Pellegrini prišiel podporiť 400 mladých atlétov. Vychutnal si aj pozíciu štartéra

Nachádzate sa tu

23. 10. 2015

Z parlamentu priamo do atletickej haly. Predseda Národnej rady SR neodolal, a naplno sa vžil do úlohy štartéra v šprintérskom zápolení žiakov na 81. atletickom podujatí s názvom „Zo školských lavíc do atletickej haly Elán“. Po dvojročnej pauze dnes v tejto tradícii organizátori opäť mohli pokračovať. Vďaka finančnej podpore Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu sa tak dnes zaregistrovať mohlo až 400 súťažiacich v rôznych kategóriách, a to z celého Slovenska. Zmerať sily si tak vďaka tejto akcii mohli žiaci základných, stredných odborných škôl a gymnázií. Koordinovať štart pri bežcoch si skúsil aj Peter Pellegrini na vlastnej koži, odetý v „štartérskom“, aj s príznačnými  bielo- červenými vlajkami v rukách.

„Som veľmi rád, že na Slovensku sú tieto typy podujatí, a ako vidieť, podľa počtu súťažiacich, deti majú o šport nesmierny záujem. Niektorí z nich k samotnej príprave pred štartom pristupujú skutočne veľmi svedomito, a tak to má byť. Prišiel som ich povzbudiť, porozprávať sa s organizátormi o možnostiach podpory v budúcnosti, pretože zväzy na Slovensku to s financiami mali doposiaľ nesmierne náročné. Musíme našim deťom pripraviť také podmienky, aby mohol športovať každý, kto má na to talent, a nielen tí, ktorých rodičia na to majú peniaze,“ povedal Pellegrini. Zároveň vyslovil nádej, že v budúcich rokoch by sa situácia v slovenskom športe, a špeciálne v príleve financií do športových zväzov, mala postupne meniť k lepšiemu. Podľa Pellegriniho slov v novom zákone o športe štát počíta aj s podporou mladých športovcov vďaka športovým poukazom.

Organizátori si od tohto podujatia zasa sľubujú najmä prehĺbenie záujmu školopovinných detí o atletiku. „Podujatia od svojho zrodu, v roku 2003, až do prerušenia, v roku 2013, sa zúčastnilo približne 40.000 športu chtivých žiakov, čo predstavuje približne 500 športovcov na každé kolo piatkového podujatia,“ uviedol predseda Slovenského atletického zväzu Peter Korčok.

Categories: 
Aktuality