tradícia

Nachádzate sa tu

Predstavitelia strany SMER - SD oslavovali MDŽ po celom Slovensku

Stalo sa už každoročnou dobrou tradíciou, že ako jediná politická strana si SMER - sociálna demokracia a jej predstavitelia si začiatkom marca pripomínajú oslavy Medzinárodného dňa žien. Kultúrne domy a športové haly po celom Slovensku boli aj tentokrát svedkami kultúrno-spoločenských podujatí, venovaných predovšetkým ženám. „Patrím ku generácii ľudí, ktorí si myslia, že by sme nemali nejako špeciálne importovať na naše územie sviatky, ktoré nemajú nič spoločné so Slovenskom. Nechápem,. prečo hovoríme o Santa Clausovi, keď máme Mikuláša, máme MDŽ, teraz sa nejako rozmohol Valentín.

Veľkonočná výstava ponúkne inšpiráciu i tradičné výrobky

Žilinská župa je zriaďovateľom 26 zariadení sociálnych služieb (ZSS), v ktorých sú poskytované služby pre viac ako 3400 klientov. Je zároveň najväčším poskytovateľom sociálnych služieb na Slovensku a vynakladá na túto oblasť najviac finančných prostriedkov, a preto sa jej darí neustále skvalitňovať svoje služby a reagovať na reálne potreby všetkých občanov kraja. Organizuje širokú paletu sociálnych aktivít, medzi ktoré patria aj každoročné výstavy klientov ZSS. 

Lampiónový sprievod v Krupine

Okresná organizácia strany SMER-SD zaviedla tradíciu lampiónových sprievodov v predvečer prvého mája. Aj tento rok námestie pred Mestským úradom sa zaplnilo malými aj veľkými, aby prešli po trase vytýčenej primátorom mesta s rozsvietenými lampiónmi, a tak si pripomenuli prvý máj - sviatok práce. Prítomných pozdravila aj podpredsedníčka NR SR Jana Laššáková.

Po sprievode sa všetci tešili na sladkosti, ktoré rozdávali členovia okresnej rady z Krupiny a na pekný ohňostroj.

Stavanie mája v Brezne

Vo štvrtok 30. apríla 2015 okresná organizácia strany SMER-SD v Brezne spolu s mestom Brezno zorganizovala stavanie mája na námestí v Brezne. Túto peknú udalosť prišiel podporiť aj predseda vlády SR Robert Fico, ktorý sa prítomným prihovoril a pozdravil ich. Prítomným sa prihovoril aj okresný predseda strany SMER-SD v Brezne Ján Račák. Na pódiu vystúpili folklórne súbory a návštevníkom spríjemnili podujatie. Za príjemného počasia sa stavanie mája aj s pomocou hasičskej techniky úspešne podarilo.

Okresná organizácia strany SMER-SD v Michalovciach si tradične uctila sviatok práce

Okresná organizácia strany SMER-SD v Michalovciach si už tradične ako po minulé roky uctila sviatok práce. Osláv sviatku práce sa zúčastnili podpredseda KSK Emil Ďurovčík, primátor mesta Michalovce Viliam Zahorčák, prednostka Okresného úradu v Michalovciach Jana Cibereová a členovia okresnej rady strany SMER-SD v Michalovciach. Predseda okresnej organizácie strany SMER-SD Emil Ďurovčík vo svojom príhovore zhodnotil politickú prácu strany, ktorá je prínosom pre okres Michalovce.

Pietny akt kladenia vencov pri pomníku padlých hrdinov v Sobranciach

Pri príležitosti 70. výročia víťazstva nad fašizmom a ukončenia 2. svetovej vojny, dňa 6.mája 2015 sa konal pietny akt kladenia vencov pri pomníku padlých hrdinov v Sobranciach.

Okresná organizácia SMER-SD, Okresný úrad v Sobranciach, mesto Sobrance a Slovenský zväz protifašistických bojovníkov spoločne zorganizovali stretnutie občanov na znak hlbokej úcty a vďaky tým, ktorí obetovali svoje životy za záchranu životov našich rodičov, nás a našich detí, čo zdôraznil vo svojom príhovore  predseda okresnej organizácie SMER-SD v Sobranciach MVDr. Boleslav Lešo PhD.

Začali Slovenské rytierske dni 2015

Žilinský samosprávny kraj aj v tomto roku organizuje populárne rytierske výpravy, ktoré počas piatich mesiacov zavítajú na tri majestátne hradyŽilinskej župy – Hrad Strečno (21. 6. 2015), Hrad Sklabiňa (12. 7. 2015) a Oravský hrad (16. 8. 2015), tiež do Kaštieľa Radoľa (8. 5. 2015) a do Gotického kostola Všetkých svätých v Ludrovej (5. 9. 2015). V lete 2014 si výpravy prišlo pozrieť viac ako 2 000návštevníkov, ktorí sa tento rok môžu tešiť na podujatiatematicky zamerané na obdobie husitov. „Slovenské rytierske dni sú určené pre veľkých i malých záujemcov.

V Košiciach postavili máj a slávili výročie konca 2. svetovej vojny

Májové dni sú pre Krajskú organizáciu SMER – sociálna demokracia charakteristické množstvom podujatí, ktorými si pripomíname 1. máj, Sviatok práce. Pri tejto príležitosti sa uskutočňujú stavania májov a ďalšie kultúrne spoločenské podujatia.

Druhou významnou udalosťou v máji je  tento rok 70. výročie ukončenia II. svetovej vojny, kedy došlo k drvivej porážke fašizmu, najväčšieho zla tejto doby. Aj túto udalosť sme si v kraji pripomenuli pietnymi aktmi kladenia vencov k pamätníkom padlým v boji proti fašizmu.

Májové oslavy v Gelnici

Okresná organizácia strany SMER –SD v Gelnici už tradične pripravila pre občanov regiónu Májové oslavy, ktoré tohto roku zorganizovala na Amfiteátri v Gelnici. Účastníkov osláv, ktorých sa zišlo vyše 200, privítal poslanec Národnej rady  SR a predseda Okresnej organizácie Ing. Cicoň. O pekný kultúrny zážitok sa postaral folklórny súbor Železiar z Košíc. Piesňami a tancami z regiónu rozveselili starších aj mladých, ktorý dlhotrvajúcim potleskom ocenili ich majstrovstvo. Pekné počasie a príjemná atmosféra spríjemnili nedeľné májové popoludnie prítomných občanov.

Stránky

Subscribe to RSS - tradícia