sviatok

Nachádzate sa tu

Premiér odmieta kritiku Podnikateľskej aliancie Slovenska k príplatkom za prácu počas noci, sviatkov a víkendov

Predseda vlády Robert Fico dnes reagoval na kritiku Podnikateľskej aliancie Slovenska, ktorým prekáža zvýšenie príplatku za prácu počas noci, sviatkov a víkendov. „V roku 2018 navrhujeme, aby tento príplatok nebol 50 centov, ale aby bol 1,38 eura, teda zvýšenie nočného príplatku na hodinu o 88 centov. Páni podnikatelia z aliancie, buďte takí láskaví, postavte sa o desiatej hodine k pásu, buďte takí frajeri a makajte do šiestej do rána a majte 20 minút prestávku,“ povedal predseda vlády.

Okresná organizácia strany SMER-SD v Michalovciach si tradične uctila sviatok práce

Okresná organizácia strany SMER-SD v Michalovciach si už tradične ako po minulé roky uctila sviatok práce. Osláv sviatku práce sa zúčastnili podpredseda KSK Emil Ďurovčík, primátor mesta Michalovce Viliam Zahorčák, prednostka Okresného úradu v Michalovciach Jana Cibereová a členovia okresnej rady strany SMER-SD v Michalovciach. Predseda okresnej organizácie strany SMER-SD Emil Ďurovčík vo svojom príhovore zhodnotil politickú prácu strany, ktorá je prínosom pre okres Michalovce.

Stretnutie generácií v Detve

Jednota dôchodcov Slovenska, miestna organizácia, spolu s oblastným zväzom protifašistických bojovníkov a okresnou organizáciou strany SMER-SD sa každoročne v predpoludnie prvého mája stretnú na podujatí s príznačným názvom „Stretnutie generácií“, aby si pripomenuli prvý máj – sviatok práce. Po oficiálnom programe sa generácie – malí, strední a seniori – presunú do denného centra, aby si pochutnali na dobrom guľáši a súťažili v rôznych disciplínach.

Príjemné rozhovory prilákajú mnoho ľudí. Už tradične sa na tomto podujatí zúčastňuje aj podpredsedníčka NR SR Jana Laššáková.

Subscribe to RSS - sviatok