spomienka

Nachádzate sa tu

PREMIÉR: Kalište je miesto, kde si môžeme hovoriť pravdu

Za miesto, kde si môžeme hovoriť pravdu, označil na dnešnom Stretnutí generácií v Kališti, v horách nad Banskou Bystricou, premiér SR Robert Fico túto nacistami vypálenú obec. Už 11. spomienka na túto udalosť a jej obete, ktorá sa stala na konci 2. svetovej vojny, prilákala opäť na toto pamätné miesto asi 3000 ľudí.

Pietne akty kladenia vencov v Košickom kraji

Pri príležitosti 70. výročia oslobodenia Dargovského priesmyku a jednotlivých obcí okresu Košice – okolie sa konali viaceré pietne akty kladenia vencov. Pri pamätníku padlých hrdinov II. svetovej vojny, na Dargovskom priesmyku, sa pri tejto príležitosti prihovoril prednosta okresného úradu Košice – okolie Peter Derevjanik. Okrúhle výročie si uctili aj poslanec NR SR František Petro, prednosta okresného úradu mesta Košice Jozef Lazár, ako aj ďalší predstavitelia územnej samosprávy, štátnej správy a predstavitelia politických strán. 

Heligónky na Budinej

Kultúrny dom v Budinej sa 2. mája 2015 zaplnil do posledného miesta na 22. ročníku súťaže hrania na heligónke. Na úvod podujatia sa k prítomným prihovorila podpredsedníčka NR SR Jana Laššáková. Začiatok patril spomienke na 70. výročie ukončenia druhej svetovej vojny, a to partizánskymi pesničkami. Prítomní potleskom ocenili výkony majstrov heligonkárov. Heligónky budú na Budinej vyhrávať až do skorého rána.

Pietny akt kladenia vencov pri pomníku padlých hrdinov v Sobranciach

Pri príležitosti 70. výročia víťazstva nad fašizmom a ukončenia 2. svetovej vojny, dňa 6.mája 2015 sa konal pietny akt kladenia vencov pri pomníku padlých hrdinov v Sobranciach.

Okresná organizácia SMER-SD, Okresný úrad v Sobranciach, mesto Sobrance a Slovenský zväz protifašistických bojovníkov spoločne zorganizovali stretnutie občanov na znak hlbokej úcty a vďaky tým, ktorí obetovali svoje životy za záchranu životov našich rodičov, nás a našich detí, čo zdôraznil vo svojom príhovore  predseda okresnej organizácie SMER-SD v Sobranciach MVDr. Boleslav Lešo PhD.

Pietny akt kladenia vencov na cintoríne Červenej armády

70. výročie ukončenia 2. svetovej vojny si členovia okresnej organizácie strany SMER-SD Michalovce pripomenuli pietnym aktom kladenia vencov na cintoríne Červenej armády. Osláv sa  zúčastnili aj  zástupcovia štátnej správy, samosprávy, Zväzu protifašistických bojovníkov, politických strán, zahraničných delegácií z Ruskej federatívnej republiky a Ukrajiny a priamych účastníkov oslobodzovacích bojov. Spomienkový príhovor predniesla prednostka Okresného úradu Jana Cibereová.  Atmosféru podujatia na padlých umocnilo vystúpenie žiakov 1. ZŠ a speváckej skupiny Vánok.

SVIEČKA pre hrdinov

Okresná organizácia strany SMER-SD vo Zvolene zorganizovala 7. mája 2015 spomienkové  stretnutie „SVIEČKA pre hrdinov“ pri príležitosti 70.výročia ukončenia II. svetovej vojny na vojenských cintorínoch vo Zvolene. Zapálením sviečok a ich položením na hroby padlých vojakov účastníci stretnutia vzdali úctu tým, čo obetovali svoje životy za slobodu na území Slovenskej republiky. K účastníkom spomienkového podujatia sa prihovoril poslanec NR SR a predseda OR SMER-SD vo Zvolene PhDr. Ján Senko.

Premiér a predseda NR SR na 10. výročí stretnutia na Kaliští

V sobotu 15. augusta 2015 poctili svojou návštevou už 10. ročník Stretnutia generácií na Kaliští premiér SR Robert Fico ako aj predseda NR SR Peter Pellegrini. Spoločne s poslancom Európskeho parlamentu Vladimírom Maňkom a poslanom NR SR Jaroslavom Demianom si dôstojne uctili pamiatku obetí vypálenej horskej osady. Túto tradičnú udalosť si pripomenuli aj zástupcovia okresných organizácií strany SMER-SD z Banskej Bystrice, Brezna a Detvy.

Oslavy 71. výročia SNP v Remetských Hámroch

Pri príležitosti osláv SNP sa pri pamätníku v Remetských Hámroch konal pietny akt kladenia vencov. Slávnosti sa zúčastnila poslankyňa EP Monika Smolková, poslankyňa NR SR Ľubica Rošková, podpredseda KSK Emil Ďurovčík, členovia okresnej rady SMER-SD, starostovia obcí sobraneckého okresu, členovia Zväzu protifašistických bojovníkov, zástupcovia štátnej správy a ďalší hostia. Slávnostný príhovor predniesol  predseda OR SMER- SD  Boleslav Lešo a za Zväz protifašistických bojovníkov Marian Lukáč.

Stránky

Subscribe to RSS - spomienka