Pietny akt kladenia vencov pri pomníku padlých hrdinov v Sobranciach

Nachádzate sa tu

6. 5. 2015

Pri príležitosti 70. výročia víťazstva nad fašizmom a ukončenia 2. svetovej vojny, dňa 6.mája 2015 sa konal pietny akt kladenia vencov pri pomníku padlých hrdinov v Sobranciach.

Okresná organizácia SMER-SD, Okresný úrad v Sobranciach, mesto Sobrance a Slovenský zväz protifašistických bojovníkov spoločne zorganizovali stretnutie občanov na znak hlbokej úcty a vďaky tým, ktorí obetovali svoje životy za záchranu životov našich rodičov, nás a našich detí, čo zdôraznil vo svojom príhovore  predseda okresnej organizácie SMER-SD v Sobranciach MVDr. Boleslav Lešo PhD.

Osláv sa zúčastnilo približne 200 ľudí, medzi nimi aj keď už v menšom počte pamätníci oslobodzovacích bojov, predstavitelia mesta, honorárna konzulka SR v Užhorode Jana Burianová a predstavitelia verejného a spoločenského života, príslušníci ozbrojených síl SR, príslušníci najmladšej generácie a ďalší hostia.

Kultúrny program vyplnili študenti Gymnázia v Sobranciach.

Po spomienkovom stretnutí odovzdal predseda okresného úradu Boleslav Lešo pamätnú medailu pri 70. výročí ukončenia veľkej vlasteneckej vojny starostovi obce Choňkovce Jánovi Skybovi a veteránom druhej svetovej vojny Andrejovi Tkáčovi, Jurajovi Petríkovi a Pavlovi Kačurovi.

Regióny