Predstavitelia strany SMER - SD oslavovali MDŽ po celom Slovensku

Nachádzate sa tu

9. 3. 2017

Stalo sa už každoročnou dobrou tradíciou, že ako jediná politická strana si SMER - sociálna demokracia a jej predstavitelia si začiatkom marca pripomínajú oslavy Medzinárodného dňa žien. Kultúrne domy a športové haly po celom Slovensku boli aj tentokrát svedkami kultúrno-spoločenských podujatí, venovaných predovšetkým ženám. „Patrím ku generácii ľudí, ktorí si myslia, že by sme nemali nejako špeciálne importovať na naše územie sviatky, ktoré nemajú nič spoločné so Slovenskom. Nechápem,. prečo hovoríme o Santa Clausovi, keď máme Mikuláša, máme MDŽ, teraz sa nejako rozmohol Valentín. Ja proti tomu nič nemám, ale predsa len tradície sú tradície. Preto krátko po vzniku Smeru v roku 1999 sme si povedali, že poďme do toho, je to pekný sviatok a zaznávaný. Dnes však už nikto nespochybňuje oslavy MDŽ,“ povedal vo svojom príhovore k prítomným predseda strany.

Podľa Roberta Fica existujú krajiny, ktoré majú na ženy v politike kvóty, čo nie je dobré, preto treba prirodzenou cestou vytvárať podmienky, aby ženy boli v politike, nakoľko ju do určitej miery kultivujú.

V programe osláv MDŽ okrem predstaviteľov strany SMER – SD vystúpili aj známi slovenskí umelci. O skvelú náladu sa postaralo spevácke trio La Gioia, hudobná skupina Modus a tanečníci s tanečníčkami zo skupiny Čarovné ostrohy.

Categories: 
Aktuality