funkcia

Nachádzate sa tu

NRSR: Zámer opozície nevyšiel, R. Fico ostáva premiérom

Predseda vlády SR Robert Fico (Smer-SD) ostáva vo funkcii, opozícii sa ho dnes pre kauzu cien energií odvolať nepodarilo. Za zosadenie premiéra na mimoriadnej schôdzi NR SR hlasovalo 60 poslancov zo 130 prítomných.
Roberta Fica vo funkcii podržali poslanci Smeru-SD, Mostu-Híd aj SNS. Proti odvolaniu premiéra boli aj nezaradení poslanci Peter Marček a Rastislav Holúbek. Mimoriadna schôdza trvala takmer 12 hodín, v rozprave vystúpilo 27 poslancov.

Očová má nového starostu Jána Senka

Viac ako 150 občanov v obci Očová sa v piatok 2. januára 2015 zúčastnilo na prvom zasadnutí nového zastupiteľstva, na ktorom zložil sľub a ujal sa funkcie starosta obce Ján Senko - poslanec NRSR a okresný predseda SMER-SD vo Zvolene a deväť poslancov obecného zastupiteľstva.

Novozvolený starosta vo svojom vystúpení k občanom predstavil svoj program rozvoja obce v nasledujúcich štyroch rokoch. Na slávnostnom zasadnutí sa zúčastnila aj podpredsedníčka NR SR Jana Laššáková a europoslanec Vladimír Maňka.

Minister hospodárstva P. Pavlis odstupuje z funkcie

Minister hospodárstva Pavol Pavlis (Smer-SD) odstupuje zo svojej funkcie. Informovala o tom jeho hovorkyňa Miriam Žiaková. Stalo sa tak podľa nej po dnešnom rozhovore s predsedom vlády Robertom Ficom (Smer-SD).
"Minister hospodárstva prevzal na seba politickú zodpovednosť za medializované informácie súvisiace s jeho osobou. Škandalizovanie jeho mena poškodzuje tak stranu, ktorá ho do funkcie nominovala, ako aj jeho meno a rodinu," konštatovala v stanovisku pre médiá Žiaková.

NRSR: Smer odvolá J. Figeľa z funkcie podpredsedu parlamentu ešte dnes

Smer-SD odvolá šéfa KDH Jána Figeľa z postu podpredsedu Národnej rady SR ešte dnes (15.4.2015). Návrh podala vládna strana, do programu schôdze ho zaradil predseda parlamentu Peter Pellegrini (Smer-SD). Figeľ je podľa Smeru-SD zodpovedný za situáciu, v ktorej sa ocitli veritelia stavebnej spoločnosti Váhostav-SK.

NRSR: Minister P. Pavlis zostáva vo funkcii, opozícia ho neodvolala

Minister hospodárstva Pavol Pavlis (Smer-SD), ktorý dnes na pôde Národnej rady SR čelil viac ako osemhodinovému pokusu o odvolanie, zostáva vo funkcii. Za jeho zosadenie z vládneho postu pre údajný konflikt záujmov hlasovalo len 50 členov snemovne zo 128 prítomných. Za vyslovenie nedôvery Pavlisovi hlasovali všetci prítomní opoziční poslanci, zdržala sa len Mária Ritomská (nezaradená). Naopak, svojho ministra podržali všetci prítomní členovia Smeru-SD.

Subscribe to RSS - funkcia