hospodárstvo

Nachádzate sa tu

P. Žiga: Prioritami MH SR v roku 2018 budú v energetike najmä OZE a TPS

Prioritami Ministerstva hospodárstva (MH) SR v roku 2018 bude v oblasti energetiky najmä reforma podpory obnoviteľných zdrojov energie (OZE) a reforma tarify za prevádzkovanie systému (TPS). Uviedol to na tlačovej konferencii šéf MH SR Peter Žiga za účasti rezortných štátnych tajomníkov Rastislava Chovanca a Vojtecha Ferencza.

P. ŽIGA: Prioritami bude energetika a podnikateľské prostredie

Prioritami ministerstva hospodárstva budú úlohy v oblasti energetiky a podnikateľského prostredia z hľadiska zahraničného obchodu a poskytovania investičných stimulov. Povedal to nový rezortný minister Peter Žiga (Smer-SD), ktorého dnes slávnostne do úradu uviedol premiér Robert Fico (Smer-SD).
"My sme sa na dnešnom stretnutí skôr venovali takým krátkodobým otázkam ako programové vyhlásenie vlády a predsedníctvo Slovenska v EÚ. Zároveň som premiéra informoval o tom, v akom stave som našiel rezort," priblížil Žiga na brífingu.

Robert Fico: SMER SD svoje sľuby plní

Strana SMER – SD prebrala v apríli 2012 krajinu s nefunkčným daňovým systémom, s nezamestnanosťou vyššou ako 14 percent, vysokým dlhom, deficitom, rozvráteným sociálnym dialógom, uviedol predseda strany SMER – SD Robert Fico vo svojom prejave v sobotu 5. decembra 2016 na slávnostnom sneme strany SMER – SD v Nitre. „To bol výsledok dvojročného vládnutia pravicového zlepenca. Do dvoch rokov sa nám podarilo konsolidovať verejné financie a prorastovými opareniami podporiť oživovanie ekonomiky. Obnovili sme sociálny dialóg so zamestnancami, zamestnávateľmi, ale aj so samosprávou.

Minister hospodárstva P. Pavlis odstupuje z funkcie

Minister hospodárstva Pavol Pavlis (Smer-SD) odstupuje zo svojej funkcie. Informovala o tom jeho hovorkyňa Miriam Žiaková. Stalo sa tak podľa nej po dnešnom rozhovore s predsedom vlády Robertom Ficom (Smer-SD).
"Minister hospodárstva prevzal na seba politickú zodpovednosť za medializované informácie súvisiace s jeho osobou. Škandalizovanie jeho mena poškodzuje tak stranu, ktorá ho do funkcie nominovala, ako aj jeho meno a rodinu," konštatovala v stanovisku pre médiá Žiaková.

Subscribe to RSS - hospodárstvo