Minister hospodárstva P. Pavlis odstupuje z funkcie

Nachádzate sa tu

22. 4. 2015

Minister hospodárstva Pavol Pavlis (Smer-SD) odstupuje zo svojej funkcie. Informovala o tom jeho hovorkyňa Miriam Žiaková. Stalo sa tak podľa nej po dnešnom rozhovore s predsedom vlády Robertom Ficom (Smer-SD).
"Minister hospodárstva prevzal na seba politickú zodpovednosť za medializované informácie súvisiace s jeho osobou. Škandalizovanie jeho mena poškodzuje tak stranu, ktorá ho do funkcie nominovala, ako aj jeho meno a rodinu," konštatovala v stanovisku pre médiá Žiaková.
"Predseda vlády SR Robert Fico sa dnes stretol s ministrom hospodárstva Pavlom Pavlisom. Oceňuje jeho gesto vzdať sa postu ministra hospodárstva ako prejav politickej kultúry, ktorá je vláde Smeru-SD, na rozdiel od predchádzajúcej vlády, prirodzená," reagovala hovorkyňa premiéra Beatrice Szabóová. Vzhľadom na aktuálnosť tohto kroku je otázka Pavlisovho nástupcu podľa nej zatiaľ predčasná.
odľa denníka SME je Dávid Šípoš, majiteľ upratovacej firmy Sitis, ktorá dostala od organizácií pod Ministerstvom hospodárstva (MH) SR zákazky za státisíce eur, švagrom P. Pavlisa.
Sitis vznikol podľa SME v auguste 2012, štyri mesiace po Pavlisovom príchode na ministerstvo hospodárstva. O dva mesiace podpísala firma prvú zmluvu so spoločnosťou MH Invest za vyše 20.000 eur. Neskôr mala získať ďalšie zákazky aj v iných rezortoch.
Šípoš sa stal jediným akcionárom Sitis v septembri 2013. V januári 2014 uzavrela táto firma zmluvu na upratovanie s Poliklinikou Tehelná, ktorá patrí pod FNM, za 103.000 eur, informovalo SME.

 

zdroj: TASR

Aktuality