Polícia a armáda

Nachádzate sa tu

 

P. Pellegrini: Toto si myslím o Kaliňákovi

EXKLUZÍVNY ROZHOVOR Pellegrini prehovoril o únose Vietnamca: Toto si myslím o Kaliňákovi

Svojmu straníckemu kolegovi a exministrovi vnútra Robertovi Kaliňákovi verí. Vraj zatiaľ nemá informácie, ktoré by potvrdzovali, že sa Slovensko vedome podieľalo na únose vietnamského občana. Aj preto ho vyhlásenia prezidenta Andreja Kisku rozčúlili. O tom, ako vníma celú kauzu, ako aj o situácii v Smere-SD, sa denník Plus JEDEN DEŇ rozprával s premiérom Petrom Pellegrinim (42).

Stanovisko predsedu vlády SR Petra Pellegriniho k aktuálnej situácii

„V kontexte medializovaných informácií chcem uistiť občanov Slovenska, že moja vláda poskytne všetkým kompetentným orgánom maximálnu súčinnosť, aby sa jasne zodpovedali otvorené otázky súvisiace s týmto prípadom. To je jediná cesta, ako zabrániť poškodzovaniu dobrého mena našej krajiny.

Preto som požiadal ministerku vnútra SR Denisu Sakovú, aby navštívila spolu s policajným prezidentom a zástupcom generálnej prokuratúry svojho nemeckého partnera a podozrenia nemeckých vyšetrovateľov odkonzultovala osobne.“

Peter Pellegrini
predseda vlády SR

SLOVÁCI ZOSTALI NEDOBROVOĽNE V ALBÁNSKU

Ministerka vnútra Denisa Saková zareagovala rýchlo a pre našich občanov, ktorí kvôli krachu cestovnej kancelárie zostali v nezávideniahodnej situácii v Albánsku, vyslala lietadlá ministerstva vnútra.

"Keď som sa dozvedela o problémoch slovenských občanov v Albánsku, okamžite som im poslala na pomoc lietadlá ministerstva vnútra. Starostlivosť o našich občanov je u mňa vždy na prvom mieste. Na druhej strane však rezort vnútra nemôže byť cestovnou kanceláriou, a preto náklady na prepravu cestujúcich nám do eura preplatí poistovňa," zareagovala ministerka vnútra Denisa Saková.

Vyjadrenie Roberta Kaliňáka k pobočke Nočných vlkov v Dolnej Krupej

Nepáči sa mi, že hon na čarodejnice, rýchle kategorické závery vychádzajúce z minima dostupných informácii, stali sa u nás štandardom. V dnešných dňoch sú objektom takýchto rýchlokvasených súdov Noční vlci, ktorí otvorili pobočku v Dolnej Krupej. Netreba zabúdať a tieto moje slová smerujú celkom paradoxne hlavne k tým, ktorí často hovoria o demokracii, že sme demokratická krajina a nie policajný štát.

Nastúpenie na loď nesmie byť pre migrantov vstupenkou do Európy

Uviedla to ministerka vnútra Denisa Saková  na neformálnom rokovaní ministrov spravodlivosti a vnútorných záležitostí vo štvrtok 12. júla 2018 v  rakúskom Innsbrucku. Ministerka oceňuje, že lídri Európskej únie presúvajú svoju pozornosť na príčiny príchodov nelegálnych migrantov do EÚ a neriešia len následky. 

tagy:: 

M. Saloň: Žilinský 5. pluk špeciálneho určenia je výnimočným útvarom OS SR

„Žilinský 5. pluk špeciálneho určenia je elitným a výnimočným útvarom Ozbrojených síl (OS) SR, ktorý doma aj v zahraničí šíri dobré meno Slovenska.“ Po slávnostnom nástupe pri príležitosti 25. výročia založenia pluku to vo štvrtok v Žiline povedal štátny tajomník Ministerstva obrany SR Marián Saloň.

V roku 2017 bolo spáchaných 66 215 trestných činov

Bezpečnostná situácia na Slovensku v roku 2017 sa opäť zlepšila. Spáchaných bolo celkovo 66 215 trestných činov, pri ktorých došlo ku zvýšeniu ich objasnenosti na 58,67 percenta.  Na tlačovej konferencii v pondelok 15. januára 2017 o tom informovali minister vnútra SR Robert Kaliňák a prezident Policajného zboru Tibor Gašpar s tým, že ide o najlepšie čísla v histórii samostatnej SR. "Ide o najmenší počet trestných činov a najvyššia objasnenosť, ktorá je dokonca vyššia, ako bola v roku 1990.

R. Kaliňák: Ministerstvo predstavilo časť opatrení smerujúcich k eliminácii rómskej kriminality

V pláne sú tri hlavné body zmeny zákona o potláčaní kriminality v rómskych osadách. "Je nevyhnutné, ak kriminalita vo všetkých ostatných regiónoch Slovenska klesá, takmer o polovicu klesla za posledných desať rokov, v týchto lokalitách má stagnujúcu úroveň, niekde dokonca stúpa, aby sme urobili aj ďalšie opatrenia v tejto oblasti,“ konštatoval R. Kaliňák.

MV SR: Polícia zaznamenala v roku 2017 najviac nelegálnych migrantov od vstupu SR do schengenského priestoru

Na tlačovej besede v utorok 9. januára 2017 to oznámil  prezident Policajného zboru Tibor Gašpar. Na území Slovenska zachytili v roku 2017 2706 nelegálnych migrantov, pričom v roku 2016 polícia zaznamenala 2170 takýchto osôb. Nárast teda predstavuje 536 ľudí.

Stránky

Subscribe to RSS - Polícia a armáda