M. Saloň: Žilinský 5. pluk špeciálneho určenia je výnimočným útvarom OS SR

Nachádzate sa tu

31. 5. 2018

„Žilinský 5. pluk špeciálneho určenia je elitným a výnimočným útvarom Ozbrojených síl (OS) SR, ktorý doma aj v zahraničí šíri dobré meno Slovenska.“ Po slávnostnom nástupe pri príležitosti 25. výročia založenia pluku to vo štvrtok v Žiline povedal štátny tajomník Ministerstva obrany SR Marián Saloň.

Zdôraznil, že príslušníci 5. pluku musia byť psychicky, fyzicky a zdravotne pripravení na 200 percent. "Zasahovali v najzložitejších vojenských operáciách – v Afganistane, Iraku, Bosne a Hercegovine. Podieľajú sa aj na rôznych domácich krízových situáciách, napríklad v boji s terorizmom. Sme na nich hrdí. Všade, kde slúžili, boli ocenení a chválení. Ťažko sa pri nich hľadajú slová chvály, pretože za nich hovoria ich skutky," povedal Saloň.

Od marca 2017 je veliteľom 5. pluku špeciálneho určenia v Žiline plukovník Miroslav Gardlo, dovtedajší náčelník odboru síl špeciálneho určenia GŠ OS SR, ktorý vo funkcii nahradil plukovníka Ľubomíra Šeba. "Ľudia na útvare sú zapálení pre správnu vec. Môžem sa na nich spoľahnúť a každému z nás záleží na dobrom mene a rozvoji 5. pluku špeciálneho určenia," doplnil Gardlo.

Zdroj: TASR

Categories: 
Chránime Slovensko