Kultúra

Nachádzate sa tu

 

Kultúrne podujatia v obci Lehôtka

V sobotu 12. mája 2018 sa v obci Lehôtka, v okrese Lučenec, uskutočnili milé kultúrno-spoločenské podujatia. Vo svojom slávnostnom príhovore pri príležitosti Dňa matiek starosta obce Richard Laššan poďakoval všetkým prítomným matkám za ich múdrosť, starostlivosť, lásku, ktorú odovzdávajú deťom pri ich výchove a zaželal im veľa zdravia a radosti zo svojich detí.

Po príhovore nasledoval kultúrny program v ktorom účinkovali: žiaci zo ZŠ Halič, heligónkar Ondrej Čiešok z Haliče a Pavel Halák z Lučenca.

Heligónky na Budinej 2018

Už tradične v prvú májovú sobotu dňa 05. mája 2018 sa v obci Budiná, v okrese Lučenec, uskutočnil 25. ročník regionálnej prehliadky sólistov-heligónkarov z okresu Lučenec, Poltár a širšieho okolia. Po úvodných slovách starostu obce Mariána Čerpáka moderátor podujatia privítal všetkých prítomných, a to nielen obyvateľov z Budinej, ale aj z okolitých obcí a zo susedných okresov, všetkých vzácnych hostí a osobitne Branislava Hámorníka – poslanca zastupiteľstva BBSK a predsedu Okresnej organizácie SMER - sociálna demokracia v Lučenci.

Rúbaniskové stavanie mája v Lučenci

Okresná organizácia SMER – sociálna demokracia v Lučenci, poslanec zastupiteľstva BBSK a poslanec MsZ v Lučenci – Branislav Hámorník aj tohto roku pokračovali v tradícii stavania mája.  Na mestskom sídlisku RÚBANISKO III v Lučenci dňa 27. apríla 2018 zorganizovali a pripravili pre členov okresnej organizácie strany a pre obyvateľov sídliska akciu s názvom „RÚBANISKOVÉ STAVANIE MÁJA“.

Stavanie mája vo Veľkom Krtíši

Strana SMER-SD si každý rok pripomína tradície aj stavaním mája vo Veľkom Krtíši. V piatok 27. 04. 2018 zástupcovia strany spolu s mestom Veľký Krtíš zorganizovali peknú kultúrno-spoločenskú akciu. Za organizátorov sa na podujatí prihovoril prednosta Okresného úradu vo Veľkom Krtíši Jozef Cuper, spolu s poslancom VÚC doktorom Ondrejom Kolárom. Postavenie mája ocenilo niekoľko desiatok ľudí potleskom.

 

1. máj na Alpinke v Čermeľskom údolí

V utorok 1. Mája sa v Čermeľskom údolí na Alpinke uskutočnili oslavy Sviatku práce, ktoré si pripomínajú milióny ľudí na svete. Slnečné počasie do areálu prilákalo množstvo návštevníkov, ku ktorým sa prihovorili poslankyňa Európskeho parlamentu Monika Smolková a podpredseda vlády Slovenskej republiky a podpredseda strany SMER- sociálna demokracia Richard Raši.

Prítomných potešil bohatý kultúrny program, kofola a chutný guláš. Deti sa do sýtosti vyšantili na skákacom hrade a trampolínach, s radosťou privítali aj možnosť previezť sa detskou železnicou.

Marek Maďarič v Bruseli predsedal Rade ministrov pre kultúru a audiovíziu

Minister kultúry Marek Maďarič dnes ako zástupca predsedníckeho štátu v Bruseli predsedal Rade ministrov pre kultúru a audiovíziu, ktorá je súčasťou formácie Rady EÚ pre vzdelávanie, mládež, kultúru a šport. Prioritnými oblasťami Slovenského predsedníctva v Rade EÚ (SK PRES) z pohľadu vecnej zodpovednosti rezortu kultúry sú oblasti audiovízie, kultúry a oblasť autorského práva, ktorá spadá pod kompetenčnú pôsobnosť Rady EÚ pre konkurencieschopnosť.

Výzva za 50 miliónov eur pre kultúrny a kreatívny priemysel

„Z pozície ministra kultúry sa dlhodobo snažím zmeniť vnímanie kultúry z odvetvia, ktoré zdroje iba spotrebúva, na tvorcu hodnôt a rovnako aj generátora finančných zdrojov a pracovných miest. A je to práve kultúrny a kreatívny priemysel, ktorý je jednou z  perspektívnych hybných síl rastu v Európskej únii,“ zdôraznil na dnešnej tlačovej konferencii minister kultúry Marek Maďarič, ktorý spustil výzvu na predkladanie žiadostí o tzv. decentralizovanú podporu z eurofondov.

Fond na podporu umenia predstavil štruktúru podpornej činnosti na rok 2017

Fond na podporu umenia po uzavretí prvého roka podpornej činnosti predstavil na dnešnej tlačovej konferencii Štruktúru podpornej činnosti na rok 2017 a vyhlásil prvú výzvu na predkladanie žiadostí o finančné prostriedky. Nová štruktúra podpornej činnosti obsahuje niekoľko formálnych a obsahových úprav zameraných na zefektívnenie procesu prideľovania dotácií. Jej súčasťou sú aj nové oblasti podpory umenia a nové priority ministerstva kultúry.

Stránky

Subscribe to RSS - Kultúra