umenie

Nachádzate sa tu

Fond na podporu umenia predstavil štruktúru podpornej činnosti na rok 2017

Fond na podporu umenia po uzavretí prvého roka podpornej činnosti predstavil na dnešnej tlačovej konferencii Štruktúru podpornej činnosti na rok 2017 a vyhlásil prvú výzvu na predkladanie žiadostí o finančné prostriedky. Nová štruktúra podpornej činnosti obsahuje niekoľko formálnych a obsahových úprav zameraných na zefektívnenie procesu prideľovania dotácií. Jej súčasťou sú aj nové oblasti podpory umenia a nové priority ministerstva kultúry.

V Miláne prebieha Týždeň Žilinského kraja

V rámci svetovej výstavy EXPO Miláno 2015 s jej ústrednou koncepciou Uživiť planétu, energia pre život sa tento týždeň v pavilóne Slovenskej republiky predstaví návštevníkom Žilinský kraj. Metropola Talianska hostí tradičnú výstavu, na ktorej sa predvedie viac ako 140 oficiálnych účastníkov, medzi ktorými sa počas Týždňa Žilinského kraja odprezentujú aj zástupcovia Žilinskej župy.

Júl v okolí Košíc

Krásne slnečné počasie počas prázdnin sprevádzalo podujatia v okrese Košice – okolie.  Dni obcí, odpustové slávnosti či významné výročia si v tomto období pripomenuli predstavitelia samospráv s občanmi vo viacerých obciach. Začiatkom mesiaca sa oslavoval Deň obce v Malej Ide a v obci Kalša. V príhovore poslanec NR SR František Petro vyzdvihol dôležitosť takýchto podujatí najmä z dôvodu možnosti osobného stretnutia občanov so svojimi volenými predstaviteľmi.

Podpredsedníčka NR SR na výstave o Ľudovítovi Štúrovi

JUDr. Jana Laššáková, podpredsedníčka NR SR a krajská predsedníčka strany SMER-SD v Banskej Bystrici, navštívila vo štvrtok 27. augusta v Thurzovom dome v Banskej Bystrici výstavu venovanú Ľudovítovi Štúrovi. Nad touto výstavou prevzala aj záštitu. V spoločnosti PhDr. Ladislava Skraka, predsedu Klubu výtvarných umelcov a teoretikov a riaditeľa Stredoslovenského múzea v Banskej Bystrici PhDr. Romana Hradeckého si pozrela zaujímavú zbierku originálnych vydaní diel Ľudovíta Štúra, ako aj rôzne vizuálne podoby stvárnenia tejto významnej osobnosti slovenských dejín.

Fasádu Kunsthalle zdobí od dnešného večera inovatívne umelecké osvetlenie

Inovatívne umelecké osvetlenie zdobí od dnešného večera fasádu Domu umenia/Kunsthalle Bratislava (KHB) na Námestí SNP. Podobný projekt je na Slovensku zrealizovaný po prvý raz a okrem oživenia fasády objektu aj námestia prináša tiež významné úspory na energiách, ako aj možnosti umeleckého využitia. Symbolicky ho rozsvietili minister kultúry Marek Maďarič a riaditeľ externých vzťahov Slovenských elektrární Michele Bologna. 

Subscribe to RSS - umenie