výzva

Nachádzate sa tu

Robert Fico: Vyzývam prezidenta, aby obratom vymenoval sudcov Ústavného súdu SR

Ľudské práva siedmich kandidátov na sudcov Ústavného súdu boli porušené. Skonštatoval to vo svojom stanovisku Ústavný súd SR. "Vo všetkých siedmich prípadoch opakovane Ústavný súd skonštatoval, že pán Kiska hrubo porušuje Ústavu Slovenskej republiky. Ústavný súd je dnes v stave, kedy nie je schopný vybavovať agendu, lebo pán prezident nekonal, nekoná a hrubo ignoroval prvé rozhodnutia Ústavného súdu, ktoré tu už boli dávno, hneď po tom, ako odmietol vymenovať týchto sudcov," povedal na dnešnej tlačovej konferencii predseda vlády Robert Fico.

Predseda vlády vyzval ľudí na účasť v župných voľbách

Predseda vlády SR Robert Fico vyzval všetkých ľudí, aby v sobotu 4. novembra prišli na voľby do vyšších územných celkov. „Župy mimoriadnym spôsobom ovplyvňujú život na Slovensku. Ľudia asi málo vedia, že samosprávne kraje majú na starosti obrovské množstvo kompetencií,“ uviedol predseda vlády. Premiér upozornil voličov, že tentokrát sa volia župani na päť rokov. „Chceme prispôsobiť voľby do VÚC s voľbami do mestských a obecných zastupiteľstiev.

Výzva za 50 miliónov eur pre kultúrny a kreatívny priemysel

„Z pozície ministra kultúry sa dlhodobo snažím zmeniť vnímanie kultúry z odvetvia, ktoré zdroje iba spotrebúva, na tvorcu hodnôt a rovnako aj generátora finančných zdrojov a pracovných miest. A je to práve kultúrny a kreatívny priemysel, ktorý je jednou z  perspektívnych hybných síl rastu v Európskej únii,“ zdôraznil na dnešnej tlačovej konferencii minister kultúry Marek Maďarič, ktorý spustil výzvu na predkladanie žiadostí o tzv. decentralizovanú podporu z eurofondov.

J. DRAXLER: Vyzval riaditeľov, aby pracovné zmluvy uzatvorené do 30.6. predĺžili

Minister školstva Juraj Draxler víta aktivity Slovenskej komory učiteľov i Nových školských odborov, ktoré mu dnes zaslali list. V ňom ho žiadajú, aby oslovil riaditeľov škôl na Slovensku s tým, aby pracovné zmluvy pedagógov, ktoré boli uzatvorené pred 1. marcom na dobú určitú do 30. júna, predĺžili do 31. augusta. Zabrániť tak chcú ich prázdninovému prepúšťaniu. Podľa ministra na riaditeľov škôl treba vytvárať tlak, aby sa správali zodpovedne.

Subscribe to RSS - výzva