tanec

Nachádzate sa tu

SLOV:motion / Prezentácia súčasného slovenského tanca a divadla

Slovenský súčasný tanec a divadlo bude pri príležitosti predsedníctva Slovenska v Rade Európskej únie od 29. septembra do 2. októbra 2016 v Bruseli prezentovať jedinečný projekt Divadelného ústavu SLOV:motion. Súčasťou štvordňového programu v kultúrnom centre Les Halles de Schaerbeek budú tanečné a divadelné predstavenia, diskusie, výstavy i premietanie tanečných filmov. Ministerstvo kultúry podporilo projekt SLOV:motion sumou 20 000 €.

Trebišovské stavanie mája

Za účasti štátneho tajomníka MPSVaR  Jozefa Buriana si obyvatelia slávnostným programom a sprievodom cez Trebišov pripomenuli starodávne zvyky spojené so symbolikou „stavania mája“. Ako spomenul vo svojom príhovore táto silná starodávna forma zemplínskych ľudových tradícii odráža zákony a etapy obnovujúcej sa prírody ale aj očakávania gazdov, aby ich úroda mala potrebnú silu a dobrý rast. Okresný predseda SMER – sociálna demokracia v Trebišove a poslanec NR SR  Róbert Puci  ocenil hodnotný kultúrny program folklórnych súborov, ktoré povýšili túto udalosť na čas spevu, radosti a tanca.

P. Pellegrini bol dnes porotcom, rozhodoval o najlepších z najlepších v tanečnej súťaži škôl THE DANCE SCHOOL

Hudba, tanec a digitálne technológie. Toto unikátne prepojenie prvkov v sebe nesie jedinečná medzinárodná súťaž škôl THE DANCE SCHOOL. Záštitu nad jej štvrtým ročníkom prebral o.i. aj predseda Národnej rady SR a digitálny líder krajiny Peter Pellegrini. Aktuálny, štvrtý ročník súťaže doslova lámal rekordy. Dôvodom je najvyšší počet prihlásených škôl, a zároveň aj najvyšší počet tanečníkov, ktorý sa blížil k hranici desaťtisíc. „Finále The School Dance 2015 dopadlo fantasticky. Síce môj traktor tiež tancoval výborne, ale to, čo dnes na doskách národného divadla previedli deti, bolo úžasné!

Subscribe to RSS - tanec