Robert Fico: Svet nás oceňuje za boj proti korupcii

Nachádzate sa tu

11. 12. 2017

V sobotu 9. decembra bol Medzinárodný deň boja proti korupcii. A v tento deň veľvyslanectvá USA, Belgicka, Kanady, Holandska a Veľkej Británie vydali vyhlásenie o korupcii na Slovensku. Toto je vysvedčenie pre vládu SR a nie to, čo hovoria ľudia, ktorí sú dnes v opozícii.

Z listu ambasád citujeme:

"Slovensko je lídrom v Iniciatíve pre otvorené vládnutie (OGP) a naďalej podporuje transparentnosť a účasť verejnosti pri rozhodovaní prostredníctvom prijatia ambiciózneho tretieho národného akčného plánu. Vítame spoluprácu vlády SR s OECD v boji proti korupcii, ako aj zriadení Odboru prevencie korupcie na Úrade vlády SR. Vítame tiež väčšiu komunikáciu medzi vládou, podnikateľskou komunitou a občianskou spoločnosťou najmä pri vytváraní účinnejších pravidiel na ochranu oznamovateľov korupcie. Pokračujúca verejná a odborná diskusia o reforme pravidiel majetkových priznaní je tiež pozitívnym krokom a môže pomôcť zabrániť konfliktom záujmov."

Vyjadrenie svetových ambasád k systémovému boju vlády proti korupcii je ďalším dôkazom úspechu v tejto téme. Slovensko si polepšilo aj v hodnotení Transparency International, kde sme sa v rebríčku posunuli o takmer 10 miest k lepšiemu oproti minulosti.

"Ak je pozitívna správa v boji proti korupcii, ak je tu jasné vysvedčenie, ktoré hovorí o tom, že vláda robí a urobila strašne veľa, tak to, prosím vás, povedzte slovenskej verejnosti. Ľudia na Slovensku majú právo počúvať aj dobré správy, nie len zlé správy, ktoré valíte na nás od rána do večera," dodal na tlačovej konferencii premiér.

Zdroj : UV SR

TK predsedu vlády SR R. Fica

Čo robíme pre ľudí