Mimoriadna schôdza NR SR - Odvolávanie Roberta Kaliňáka

Nachádzate sa tu

6. 12. 2017

Vo štvrtok popoludní začala mimoriadna schôdza NR SR s jediným bodom programu – Odvolanie ministra vnútra SR Roberta Kaliňáka. Po viac ako 13 hodinách vystúpení

minister vnútra SR Robert Kaliňák zostáva vo vládnej funkcii. Za návrh opozície vysloviť mu nedôveru hlasovalo len 53 poslancov zo 128 prítomných.

Premiér Robert Fico deklaroval, že Robert Kaliňák patrí medzi najschopnejších ministrov, akých vo svojej politickej kariére stretol. Tvrdí, že keby bol presvedčený o Kaliňákovom zlyhaní, už by nebol ministrom. Opozícii odkázal, že mu nebude kádrovať ministrov. Nechápe posadnutosť Kaliňákom zo strany "opozície, protivládnych médií aj prezidenta".

Robert  Kaliňák argumentačne dokázal, že opozičný návrh na jeho odvolanie je slabý, postavený na vode a obsahuje 20 preukázateľných lží, klamstiev a demagógií. "Niektorí novinári mi vyčítajú, že som mal lepšie komunikovať, ale úlohy, ktoré máte, vám niekedy bránia, aby ste trávili čas vysvetľovaním nezmyslov. Naozaj vtedy bolo predsedníctvo a každý deň sme riešili, aby Slovensko nemuselo prijímať utečencov. Vtedy na to čas nebol, dnes vidím, že je," uviedol minister, ktorý následne vo svojich vystúpeniach oboznámil verejnosť s podloženými informáciami o predstaviteľoch opozície.

 

Kompletné vystúpenia Roberta Fica, Roberta Kaliňáka a za poslanecký klub NR SR Erika Tomáša si môžete pozrieť tu:

Categories: 
Aktuality