kapacita

Nachádzate sa tu

ŠKOLSTVO: Vďaka podpore štátu vznikne v materských školách ďalších 67 tried

Vďaka dotácii ministerstva školstva na rozšírenie a udržanie kapacít materských škôl formou prístavby, výstavby či rekonštrukcie, ktorá je súčasťou i druhého vládneho sociálneho balíka, vznikne v škôlkach na Slovensku 67 nových tried. Vytvoria sa tak priestory na prijatie zhruba 1500 detí a zamestnanie 130 učiteliek. Na dnešnom brífingu o tom informovali minister školstva Juraj Draxler a premiér Robert Fico, ktorý tak považuje túto úlohu z druhého sociálneho balíka za splnenú.

PRIEMYSEL: Honeywell plánuje zdvojnásobiť výrobné kapacity v Prešove

Spoločnosť Honeywell, ktorá sa od roku 2012 etablovala v priemyselnom parku Záborské neďaleko Prešova, plánuje takmer zdvojnásobiť svoju výrobu a vytvoriť viac ako 130 nových pracovných miest. Zámery firmy by sa mali naplniť do roku 2019. Informoval o tom na brífingu predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Honeywellu David M. Cote po dnešnom stretnutí s predsedom vlády SR Robertom Ficom vo výrobnom závode.

TRNAVA: Na Štadióne A.Malatinského postavia aj západnú tribúnu, kapacita sa zvýši

Premiér Robert Fico dnes na kontrolnom dni na Štadióne Antona Malatinského v rámci komplexu City Arena v Trnave ocenil, ako tempo výstavby napreduje. Aktuálne sú obe jeho časti, športová i komerčná, rozostavané na 85 percent. Termín otvorenia je stanovený na koniec augusta.

MŠVVŠ: Spustilo pilotnú výzvu k opatreniu na zvýšenie kapacity materských škôl

Vytvoriť 27.000 nových miest v predškolských zariadeniach, taký je cieľ opatrenia, ktoré pripravilo ministerstvo školstva. Rezort dnes odštartoval jeho pilotnú časť. V rámci nej je na rozšírenie kapacít materských škôl vyčlenených 10 miliónov eur.

Subscribe to RSS - kapacita