energie

Nachádzate sa tu

R. Fico: Obnoviteľné zdroje energie v domácnostiach podporíme sumou 4 mil. eur

Štát v druhom kole programu Zelená domácnostiam, trvajúcom štyri mesiace, podporí obnoviteľné zdroje energie (OZE) v domácnostiach sumou 4 milióny eur. Uviedol to dnes v bratislavskej mestskej časti Čunovo premiér SR Robert Fico spolu s ministrom hospodárstva SR Vazilom Hudákom a generálnou riaditeľkou Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry (SIEA) Svetlanou Gavorovou pri príležitosti vyhlásenia 2. výzvy na príspevok pre domácnosti na ekologické zdroje energie.

Plyn výrazne zlacnie

Na prelome rokov 2015 a 2016 dostanú domácnosti poštovou poukážkou späť časť svojich nákladov na plyn. Rozhodla o tom vláda SR vďaka dobrému hospodáreniu SPP, ktorý je od roku 2014 pod štátnou kontrolou.

Cez tzv. vratky sa odberateľom plynu vráti v priemere 6 % z ich ročných nákladov na plyn. Domácnosti využívajúce plyn len na varenie dostanú paušálnu vratku v hodnote 10 eur, domácnosti s tarifnou skupinou D2 a D3, využívajúce plyn na kúrenie dostanú vratku v hodnote od 14 do 165 eur. Vratky nedostanú iba odberatelia s tarifou D4, ktorých premiér označil za „vyhrievačov bazénov“.

Subscribe to RSS - energie