zateplenie

Nachádzate sa tu

Vyhlásenie výzvy o podporu na zateplenie rodinných domov

Štát dnes vyhlásil prvú výzvu z programu o poskytnutie príspevku na zateplenie rodinného domu, ktorý je jedným z opatrení druhého vládneho sociálneho balíčka. O príspevok bude môcť prvých 1 000 žiadateľov oficiálne požiadať už o mesiac. "Som veľmi rád, že sa nám podarilo vyčleniť na toto opatrenie 30 miliónov eur a že už doteraz máme 4 000 žiadostí," uviedol dnes na tlačovej konferencii na pôde Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR predseda vlády SR Robert Fico.  

O príspevok na zateplenie sa predbežne hlási 3000 majiteľov domov

Viac ako 3 000 vlastníkov rodinných domov na Slovensku už prejavilo predbežný záujem o získanie príspevku na zateplenie svojej nehnuteľnosti. Toľko ľudí sa podľa údajov Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR doteraz zaregistrovalo na webovej stránke www.zatepluj.sk. Žiadosti o štátnu dotáciu v sume najviac 6 500 eur bude možné podávať až po vyhlásení výzvy v prvých troch mesiacoch tohto roka. Záujemcovia sa už od minulého roka obracajú na ministerstvo s otázkami.

PREMIÉR: Štátny príspevok na zateplenie domu dostane každý, kto oň požiada

Každý, kto požiada štát o príspevok na zateplenie rodinného domu, by ho mal dostať. Vyhlásil to dnes premiér Robert Fico (Smer-SD) na brífingu v Bratislave, kde v parku pred rodinnými domami symbolicky zaškrtol splnenie ďalšieho opatrenia z druhého sociálneho balíka vlády. Ak bude záujem ľudí o štátny príspevok prevyšovať vyčlenených 30 miliónov eur, vláda tieto prostriedky podľa jeho slov doplní.

Subscribe to RSS - zateplenie