Vláda schválila milióny eur na rekonštrukciu komunikácií v hlavnom meste

Nachádzate sa tu

13. 12. 2017

Ministri sa stretli poslednýkrát v tomto roku na riadnom rokovaní vlády. Okrem iného schválili aj vyčlenenie finančných prostriedkov pre hlavné mesto Bratislavu. 13 miliónov eur je určených na rekonštrukciu komunikácií, po ktorých denne prejdú tisícky áut z celého Slovenska. Hlavné mesto dostalo tiež viac času pri splácaní návratnej finančnej pomoci od štátu.

„Každé hlavné mesto je akousi pomyselnou vstupnou bránou do krajiny. Akosi sa udomácnila politická fáma, že moje vlády a dokonca ja osobne nemáme radi svoje vlastné hlavné mesto,“ povedal predseda vlády SR Robert Fico. „Dnešné rokovanie vlády potvrdilo, že máme záujem, aby sa naše hlavné mesto menilo v súlade s tým, ako sa ekonomicky krajine darí. Ide o prvý krok k lepšej kondícii mesta a som presvedčený, že nebude posledným. Bratislava si pozornosť vlády zaslúži,“ zdôraznil.

Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal tento deň označil za dôležitý zlom vo vzťahu vlády a hlavného mesta Slovenskej republiky. „Po prvýkrát v histórii sa symbolické „výjazdové“ rokovanie vlády konalo v Bratislave a som rád, že výsledok nie je len symbolický. Prešli sme všetky body, ktoré som vopred avizoval a dospeli sme aj k veľmi konkrétnym záväzkom a uzneseniam,“ uviedol bratislavský primátor.

Zdroj: ÚV SR

Aktuality