Robert Fico: Slovensko sa stáva proeurópskym ostrovom v strede Európy

Nachádzate sa tu

23. 10. 2017

Traja najvyšší ústavní činitelia sa dnes (23.10.2017) stretli na Bratislavskom hrade, oficiálnym výstupom z ich stretnutia je Vyhlásenie k prioritám členstva Slovenskej republiky v Európskej únii a v Severoatlantickej aliancii. „Nie sme veľká krajina a nie sme ani najmúdrejší na svete, nemáme veľkú ekonomiku, ale môžem potvrdiť, že v oblasti zahraničnej politiky sme urobili dieru do sveta,“ vyhlásil po stretnutí predseda vlády SR Robert Fico.

Slovensko sa vďaka profesionálne zvládnutému predsedníctvu v Rade EÚ stalo rešpektovanou krajinou, ktorá dokázala, že vie riadiť komplikované procesy. „Ukázali sme, že vieme byť aj aktívni a že nie sme ľudia, ktorí sú pri každej téme ticho a počúvajú iba to, čo hovoria iní, veľkí,“ zdôraznil predseda vlády. Našu suverenitu sme podľa neho preukázali v otázkach migrácie, ale aj pri téme, akou je dvojaká kvalita potravín. Našu suverenitu a názory chceme podľa Roberta Fica preukázať napríklad aj pri zostavovaní rozpočtu EÚ.

No nič iné nesvedčí Slovensku tak, ako európska integrácia.  Preto „jednoznačné pokračovanie v proeurópskej a proatlantickej orientácii je strategickým záujmom Slovenskej republiky,“ zhodli sa traja najvyšší ústavní činitelia v spoločnom vyhlásení.

Úplné znenie spoločného vyhlásenia prezidenta SR Andreja Kisku, predsedu Národnej rady SR Andreja Danka a predsedu vlády SR Roberta Fica posielame v prílohe, zároveň je k dispozícii na stránke Úradu vlády SR tu: http://www.vlada.gov.sk/vyhlasenie-ustavnych-cinitelov-k-prioritam-clens...

Aktuality