Robert Fico navštívil OSN

Nachádzate sa tu

19. 12. 2017

V newyorskom sídle sa stretol s generálnym tajomníkom OSN Antóniom Guterresom, s predsedom 72. Valného zhromaždenia OSN Miroslavom Lajčákom, ale aj so Slovákmi, ktorí v tejto medzinárodnej organizácii pôsobia.
 
S generálnym tajomníkom OSN hovoril o situácii na Ukrajine, západnom Balkáne, ale aj o rozširovaní EÚ či migrácii. Premiér generálneho tajomníka informoval o projekte v Líbyi, ktorého cieľom je obmedzenie migračných tokov smerom do EÚ. „Tak ako v prípade EÚ aj tu je Slovensko pripravené podporiť konkrétne rozumné projekty v prostredí Európy, na ktoré sa sústreďuje OSN,“ uviedol Robert Fico.
 
Predseda vlády SR Robert Fico OSN navštívil počas prebiehajúceho 72. Valného zhromaždenia, ktorému predseda slovenský minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Miroslav Lajčák. Valné zhromaždenie OSN je najreprezentatívnejší hlavný orgán združujúci všetkých 193 krajín a je aj hlavným rozhodovacím orgánom. Miroslav Lajčák sa oficiálne ujal postu predsedu VZ ONS 12. septembra 2017 a vo funkcii zotrvá jeden kalendárny rok.

Zdroj: ÚV SR

Aktuality