Robert Fico: Ak má Slovensko napredovať vo futbale, musí vybudovať kvalitnú infraštruktúru

Nachádzate sa tu

9. 10. 2017

„Ak má Slovensko napredovať vo futbale a dosahovať porovnateľné výsledky s výsledkami z posledných dní a mesiacov, tak musíme vybudovať kvalitnú infraštruktúru,“ povedal premiér Robert Fico na kontrolnom dni na stavenisku Národného futbalového štadióna v Bratislave.

Výstavba futbalového stánku by mala byť ukončená v roku 2018. „Kto si pamätá Tehelné pole, tak rodičia sem nechceli chodiť s deťmi, prostredie bolo dehonestujúce,“ dodal premiér a verí, že nový futbalový štadión bude lákať celé rodiny nielen na futbal, ale aj na rôzne spoločenské podujatia.

Nový futbalový štadión bude spĺňať medzinárodné kritériá a budú sa na ňom hrať reprezentačné zápasy všetkých kategórií. Premiér sa poďakoval zainteresovaným, že nemali megalomanské plány s vysokou kapacitou a takmer 23 tisíc miest pre divákov bude dostatočných. Celkový objem investícii na výstavbu štadióna je 75 miliónov eur, z toho štát poskytne 27 miliónov.

Premiér počas návštevy staveniska zablahoželal futbalistom k doterajším výsledkom a poprial slovenskej futbalovej reprezentácii, aby sa im darilo aj naďalej.

Počas vlád Roberta Fica sa na Slovensku postavilo okolo 800 multifunkčných ihrísk a bola poskytnutá dotácia 45 miliónov eur na rekonštrukciu 23 štadiónov.


pozrite si brífing Roberta Fica na kontrolnom dni na stavenisku NFŠ

Categories: 
Aktuality