R. FICO: Voči vláde Smeru-SD, SNS a Mosta-Híd neexistuje žiadna alternatíva

Nachádzate sa tu

1. 9. 2016

Voči vláde Smeru-SD, SNS a Mosta-Híd neexistuje žiadna alternatíva. Vyhlásil to dnes predseda vlády SR a šéf Smeru-SD Robert Fico po tom, ako spolu s Andrejom Dankom (SNS) a Bélom Bugárom (Most-Híd) podpísali novú Koaličnú dohodu.
"Asi to tak osud chcel, že dnes sa opäť stretávajú predsedovia politických strán a podpisujeme novú koaličnú zmluvu. Potrebujeme reagovať na zmenené pomery v Národnej rade SR. Som presvedčený, že dnešný podpis koaličnej zmluvy je prejavom záujmu troch strán pokračovať v stabilnej demokratickej vláde. Politická stabilita je mimoriadne dôležitá," povedal Fico s tým, že napriek uzavretiu novej koaličnej zmluvy nedošlo k žiadnym zmenám v programových prioritách vlády.
Podľa jeho slov vláda za prvé mesiace od volieb ukázala profesionalitu. "Táto koalícia je schopná riadiť tento štát. Ukázali sme elementárnu politickú stabilitu, ktorú potrebujeme v týchto neľahkých časoch. Proti tejto koalícii neexistuje žiadna alternatíva a hovorím to s úplnou vážnosťou. Odmietame alternatívu chaosu, nenávisti, politických novotvarov, alternatívu založenú len na obviňovaní. Urobíme všetko preto, aby táto vládna zostava vydržala celé volebné obdobie, aby sme nedali šancu avantúram, ktoré sledujeme na dennej báze," zdôraznil premiér.
Líder SNS a predseda parlamentu Andrej Danko zdôraznil, že nie každý národ má šťastie mať vlastný štát, je len pár vyvolených. "Ale správame sa k sebe neúctivo, hanlivo, často nás viac zaujíma negativizmus, urážka či populizmus. Za čias komunizmu sme sa naučili štát nenávidieť. Je preto dôležité, aby štát fungoval a na to je dôležité, aby tu boli funkčné politické strany," myslí si.
Danko je hrdý na to, že predsedovia Smeru-SD a Mosta-Híd Robert Fico a Béla Bugár sú chlapi s vlastnosťami, že sa vedia pousmiať, ale vedia byť aj tvrdí. Na druhej strane kritizoval niektoré opozičné strany, napr. hnutie OĽaNO-NOVA, ktoré má len štyroch členov. "Hádam nechcete, aby takíto blázni riadili štát, aby zodpovedali za Slovensko, prijímali zahraničné návštevy. Ak si niekto želá Luciu Ďuriš Nicholsonovú, Richarda Sulíka (obaja SaS) či Igora Matoviča (OĽaNO-NOVA) za premiéra, neprajem mu to ani v najhoršom sne," odkázal.
Danko zároveň tvrdí, že si je plne vedomý, že tu nemusí byť večne. "Ale som pripravený sa zodpovedať za svoje obdobie v koalícii," dodal.
Bugár tvrdí, že po turbulenciách v bývalej koaličnej strane #Sieť iná možnosť, ako podpísať novú Koaličnú dohodu, nebola. "Pre Most-Híd je to výzva, ako využiť potenciál nových členov nášho klubu. Je to obrovská zodpovednosť, získali sme ďalšie pozície. Som presvedčený, že toto rozhodnutie bolo jediné správne. Vznikla trojkoalícia, ktorá stojí za Programovým vyhlásením vlády, zabezpečuje stabilitu a naplnenie Ústavy SR," uzavrel.


zdroj: TASR

Koaličná dohoda

video - Predsedovia strán SMER-SD, SNS a MOST-HÍD podpísali novú Koaličnú dohodu

Categories: 
Aktuality