R. Fico: Pozvanie slovenského veľvyslanca z Moskvy na konzultácie je správny krok

Nachádzate sa tu

28. 3. 2018

Rozhodnutie pozvať slovenského veľvyslanca z Moskvy domov na konzultácie je správny krok. Povedal to predseda politickej strany SMER - SD a bývalý premiér Robert Fico vo videu, ktoré zverejnil na sociálnej sieti. Reagoval na rozhodnutie povolať veľvyslanca pre kauzu otráveného bývalého ruského agenta Sergeja Skripaľa a jeho dcéry.
"Som veľmi rád a prijal som toto rozhodnutie slovenskej diplomacie s potešením, že sme prejavili ako krajina nielen suverénny, ale aj zdržanlivý postoj," uviedol. Dúfa, že naďalej budeme správnymi krokmi ukazovať vlastnú suverenitu.
Zdôraznil, že Slovensko je v zahraničí považované za dôveryhodného partnera, ktorý si plní svoje medzinárodné záväzky. Medzi tie však podľa Fica nepatrí "za každú cenu a bez dôkazov vytvárať z Ruskej federácie svetového nepriateľa číslo jedna".
Slovensku podľa expremiéra musí záležať na dobrých vzťahoch s Ruskom a mohlo by zohrať aktívnejšiu úlohu pri prepájaní Európy a Ruska. "Pretože Európa potrebuje Rusko a Rusko potrebuje Európu," poznamenal.
Minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák v stredu informoval, že Slovensko povolá z Moskvy veľvyslanca pre kauzu otráveného bývalého ruského agenta v Spojenom kráľovstve. Podľa neho ide o vážny diplomatický akt. Poukázal, že za 25 rokov sme ešte nikdy nepovolali nášho veľvyslanca v Moskve na konzultácie domov.

Zdroj: TASR

Video predsedu strany SMER – SD Roberta Fica

Aktuality