R. Fico: Bezpečnosť SR zostáva na prvom mieste priorít mojej vlády

Nachádzate sa tu

1. 1. 2016

„Blahoželám všetkým občanom Slovenskej republiky, Slovenkám, Slovákom a príslušníkom národnostných menšín žijúcich na Slovensku k štátnemu sviatku našej krajiny – 23. výročiu vzniku samostatnej Slovenskej republiky. Rovnako sa pripájam k želaniam všetkého najlepšieho v začínajúcom roku 2016“, uviedol predseda vlády SR a strany SMER – SD Robert Fico vo svojom dnešnom vyhlásení k štátnemu sviatku Slovenskej republiky 1. januára 2016.

A pokračoval: „Za 23 rokov samostatnej štátnosti Slovensko vyspelo ako sebavedomý, suverénny a medzinárodne rešpektovaný partner. Môže nás spoločne tešiť, že prežívame obdobie silnejúcej ekonomiky, poklesu nezamestnanosti, že máme možnosti realizovať viditeľné sociálne projekty. Osobne som hrdý, že vo viacerých oblastiach predbiehame porovnateľné krajiny a že ekonomická, finančná a sociálna perspektíva Slovenska je povzbudzujúca.
Slovensko je politicky stabilná krajina, čo mu umožňuje efektívne reagovať na najväčšiu súčasnú výzvu – migračnú krízu. Je mi ľúto, že verejní činitelia nenesúci zodpovednosť za bezpečnosť občanov SR podceňujú bezpečnostný aspekt migračnej krízy. Nie náhodou viaceré európske krajiny prijali na prelome rokov 2015 a 2016 bezprecedentné bezpečnostné opatrenia kvôli reálnym hrozbám teroristických útokov. Bezpečnosť SR a jej občanov zostáva na prvom mieste priorít mojej vlády s mandátom do marca 2016.
Slovensko bude mať v roku 2016 šancu zvýrazniť svoje 23-ročné samostatné medzinárodné pôsobenie ako predsedajúca krajina EÚ. Táto náročná pozícia bude vyžadovať vládnu stabilitu a skúsenosti.
Slovensko v mnohých skúškach potvrdilo, že má životaschopnú demokraciu spĺňajúcu najvyššie európske kritériá. V duchu týchto demokratických tradícií pristúpi vláda SR k parlamentným voľbám a ponúkne občanom SR jasnú alternatívu stability, kontinuity ekonomicky prosperujúceho sociálneho štátu a ochrany pred bezpečnostnými rizikami spojenými s migračnou krízou.“
 

Categories: 
Aktuality