protest

Nachádzate sa tu

R. Fico: Učitelia by sa mali vrátiť k žiakom, v zvyšovaní platov budeme pokračovať

Nastal čas, aby sa protestujúci učitelia vrátili k žiakom a študentom. Vyhlásil to dnes predseda vlády SR Robert Fico, ktorý na brífingu prezentoval finálne stanovisko vlády SR a predsedu Národnej rady SR Petra Pellegriniho k protestu učiteľov. Premiér tiež deklaroval, že do parlamentných volieb, ktoré budú 5. marca, nebudú prijímané žiadne rozhodnutia v otázke financovania školstva a platov učiteľov. "Bola 19-dňová vianočná prestávka, sú lyžiarske zájazdy a blížia sa jarné prázdniny.

Premiéri Slovenska a Ukrajiny protestujú proti rozšíreniu plynovodu Nord Stream

Avizované rozšírenie prepravnej kapacity plynovodu Nord Stream (Severný prúd) je antiukrajinským a antieurópskym projektom. Po stretnutí so slovenským premiérom Robertom Ficom to dnes v Bratislave povedal predseda ukrajinskej vlády Arsenij Jaceňuk.
Obaja premiéri dnes reagovali na predbežnú dohodu ruského Gazpromu a západných energetických koncernov, podľa ktorej by sa mala prepravná kapacita Severného prúdu rozšíriť na dvojnásobok. „Robia z nás idiotov,“ reagoval Fico na plán vybudovať takúto ďalšiu líniu plynovodu.

Subscribe to RSS - protest