Predseda parlamentu Peter Pellegrini dnes prijal najúspešnejšie volejbalistky Slovenska

Nachádzate sa tu

4. 6. 2015

Predseda Národnej rady SR Peter Pellegrini dnes prijal šarmantnú návštevu. Do parlamentu totiž prišlo 12 hráčok volejbalového družstva. Slávia Ekonomická univerzita.Sprevádzali ich tréneri Matej Hančík a Michal Matušov, nechýbali však ani prezident Volejbalového klubu Vladimír Hančík, viceprezidentka Eva Podhorná, rektor bratislavskej Ekonomickej univerzity Ferdinant Daňo, či jej prorektor Rudolf Sivák.

„Je známe, že máte blízky vzťah k športu, ktorý ste prezentovali nielen ako minister školstva, ale aj teraz, vo funkcii predsedu NR SR. Je pre náš klub preto veľkou cťou, že ste naše družstvo prijali na pôde parlamentu,“ povedal v úvode prijatia prezident Slávie EU BA Vladimír Hančík. Predseda parlamentu s hráčkami približne pol hodinu debatoval o tom, ako vyzerá bežný týždeň mladých dám, ktoré získali 15. Titul majstra Slovenskej republiky a 11. víťazstvo v Slovenskom pohári. Tie prezradili, že popri štúdiu musia absolvovať až 8 tréningov za týždeň a navyše aj návštevu fitnescentra.Návšteva diskoték, prekvapujúco, nie je pre nich lákavou predstavou.

Reč prišla aj na témy vážnejšie, a teda tie, ktoré azda najviac trápia slovenský šport a kluby v našej krajine-financovanie. Alternatívu by podľa predsedu NR SR mal priniesť predovšetkým pripravovaný nový zákon o športe, ktorý zahŕňa konštruktívne vízie a riešenia do budúcnosti v tejto oblasti. „Mojou ambíciou teraz je, aby sme výrazne navýšili rozpočet na šport,“ uviedol predseda P. Pellegrini.

Na záver stretnutia 12 volejbalistiek zaviedol do rokovacej sály, nuž a nechýbalo ani zvečnenie spoločného momentu priamo za rečníckym pultom. „Ktovie, čo na vás čaká v budúcnosti, možno sa raz niektorá o niekoľko rokov ocitne na tomto mieste. Ani ja som netušil, čo ma čaká, ba ani to, že skončím tu, v týchto priestoroch, o tom sa mi ani len neprisnilo,“ dodal predseda s úsmevom, a pred odchodom od neho každá z mladých dám dostala bozk s ružou. Ajpredseda dostal od svojej návštevy dary, medzi ktorými bol napríklad kalendár s fotografiami a podpismi volejbalových reprezentantiek. "Toto nie sú volejbalistky, veď toto sú priam modelky," s dávkou odľahčenia skonštatoval po jeho vzhliadnutí Peter Pellegrini.

 

zdroj: NR SR

Aktuality