Návšteva Roberta Kaliňáka v okrese Brezno

Nachádzate sa tu

25. 6. 2015

Po návšteve obcí v banskobystrickom okrese zavítal podpredseda vlády SR a minister vnútra Robert Kaliňák aj do okresu Brezno. Ako prvú navštívil obec Jasenie, kde ho okrem zboru dobrovoľných hasičov dôstojne privítalo aj okolo 120 Jasenčanov na čele so starostkou obce. Pán minister osobne predstavil privezenú ťažkú techniku a nezabudol ani na obyvateľov obce, s ktorými ochotne diskutoval.

Následne sa presunul do obce Osrblie, kde ho okrem starostu, zboru dobrovoľných hasičov a hasičiek a miestnych obyvateľov privítali aj občania, ktorí boli v Osrblí na rekreácii. Dobrovoľní hasiči sa potešili novému zásahovému vozidlu, ktoré však bude (aj podľa slov ministra vnútra) pravdepodobne patriť asi k tým najvyťaženejším zo všetkých.

Aj v Čiernom Balogu potešilo tamojších dobrovoľných hasičov z časti Dobroč nové zásahové vozidlo, ktoré by malo nahradiť dosluhujúcu techniku. Aj toto vozidlo bude patriť k jedným z najvyťaženejších. Miestni hasiči navyše požiadali aj o ďalšiu techniku, ktorá by im mala pomôcť v prípade živelných pohrôm.

Uvoľnená atmosféra sa vo večerných hodinách niesla aj obcou Drábsko. Dobrovoľný hasičský zbor obdržal od Roberta Kaliňáka nové zásahové vozidlo, ktoré by malo v prípade potreby pomôcť nielen Drábsku, ale aj okolitým obciam Sihla a Lom nad Rimavicou. Uvoľnenú atmosféru a prítomnosť podpredsedu vlády SR využili Drábčania na neformálne rozhovory s ministrom, či fotenie sa s ním. Pani starostka a obecné zastupiteľstvo pripravili aj chutné pohostenie a pán minister vnútra navyše obdržal ako poďakovanie od miestnych mladých hasičov na pamiatku aj plagát.   

Celý ministerský sprievod sprevádzal aj poslanec NR SR Jaroslav Demian, ktorému Robert Kaliňák v každej obci osobne poďakoval za podporu pri schvaľovaní zákona, ktorým bola pozdvihnutá česť dobrovoľných hasičských zborov na úroveň, ktorú si zaslúžia. Ďalej boli na ministerskej ceste po breznianskom okrese prítomní aj niektorí predstavitelia miestnej štátnej správy ako aj okresnej organizácie strany SMER-SD na čele s jej predsedom Jánom Račákom.

Regióny