Minister medzi dvomi generáciami

Nachádzate sa tu

16. 10. 2015

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter zavítal medzi seniorov a študentov v Senior dome Terézia v Holíči. Zariadenie každoročne pri príležitosti mesiaca úcty k starším organizuje medzigeneračné stretnutie klientov a aktívnych seniorov mesta so študentmi.

Solidaritu medzi generáciami považuje minister práce za mimoriadne dôležitú. „Je potrebné, aby si nielen v mesiaci október, ale po celý rok, mladí ctili starších ľudí a boli k tomu vedení doma aj v škole,“ hovorí Ján Richter. Seniorom zároveň odkazuje, že jeseň života by nemala byť pasívna, a pokiaľ im to zdravie dovolí, mali by byť aktívni.

Návštevu spojil aj s obhliadkou zariadenia, zaujímal sa najmä o spokojnosť klientov. „Z toho, čo som videl, som doslova nadšený. Nielen z priestorov a podmienok, ale aj z vyjadrení spokojných klientov. Je to naozaj dobrý príklad, ako by malo vyzerať zariadenie pre seniorov, v ktorom prežijú dôstojnú jeseň života,“ opisuje Richter. Klienti si pochvaľujú najmä možnosť doplnenia izieb vlastným nábytkom, čo im prináša duševnú pohodu. Minister považuje za veľké pozitívum aj spoluprácu zariadenia sociálnych služieb s dvomi strednými školami. Študenti sociálnej práce na SOŠ J. Čabelku v Holíči v ňom absolvujú odbornú prax, a zároveň spolu so študentmi hotelovej akadémie v Holíči pripravujú pre seniorov rôzne aktivity.


zdroj: MPSVaR

Categories: 
Aktuality