KOALÍCIA: Rokovala o opozičných návrhoch, pre poslancov má odporúčania

Nachádzate sa tu

17. 5. 2016

Opozičné návrhy zákonov predložené na májovú schôdzu, ktorá začína už v utorok (17.5.). To bola jediná téma dnešného dvojhodinového zasadnutia koaličnej rady na Úrade vlády SR tak, ako o jej záveroch informoval podpredseda Smeru-SD a minister vnútra Robert Kaliňák.
"Preberali sme jednotlivé návrhy zákonov dosť podrobne a pripravili sme určité odporúčania pre poslancov koalície. Budú prebiehať aj ďalšie konzultácie s jednotlivými ministrami, ktorých rezortov sa dané zákony dotýkajú," povedal Kaliňák.
Zároveň uistil, že žiadne iné témy sa na dnešnej koaličnej rade nepreberali. "Koalícia sa venovala iba schôdzi parlamentu. Je to dobrý model na posúdenie jednotlivých návrhov, budeme takto postupovať aj do budúcna," avizoval.
Kaliňák poskytol iba vyhlásenie v mene premiéra Roberta Fica (Smer-SD) bez možnosti kladenia otázok. Zástupcovia ostatných koaličných strán k novinárom neprišli.
Na blížiacej sa parlamentnej schôdzi nemá koalícia predložený žiaden legislatívny návrh. Viac ako 50 ich predložila opozícia.


zdroj: TASR

vyhlásenie po rokovaní Koaličnej rady

Categories: 
Aktuality