Členovia strany SMER-SD navštívili Žilinu

Nachádzate sa tu

24. 10. 2015

Uplynulú sobotu sa v Žiline uskutočnilo prvé stretnutie strany SMER-SD s občanmi pred budúcoročnými parlamentnými voľbami.

Tenisová hala v Žiline bola ostatnú sobotu dejiskom prvého predvolebného stretnutia členov SMER – sociálna demokracia s občanmi a sympatizantmi najsilnejšej parlamentnej strany na Slovensku. Stovky občanov si na vlastné  oči pozrelo a vypočulo prejavy čelných predstaviteľov strany. Hovorilo sa o plánoch, splnených sľuboch, ale i momentálnom fungovaní Slovenskej republiky a jej aktuálnych problémoch. Stretnutia sa zúčastnil predseda strany Robert Fico a aj jeho stranícki kolegovia – Peter Pellegrini, Robert Kaliňák, Peter Kažimir. Medzi hosťami nechýbal ani predseda Žilinského samosprávneho kraja Juraj Blanár, ale ani žilinský primator Igor Choma a ďalši.

Poďakovanie na úvod

Na úvod privítal prítomných moderátor večera Martin Nikodým, po ňom už patrilo pódium predsedovi strany Robertovi Ficovi. „Ďakujem všetkým, ktorí ste prijali naše pozvanie a prišli ste sem do Žiliny. Dnešný deň má ale aj trošku smutný nádych. Opustil nás totiž jeden z najvačších Slovákov Ján Chryzostom kardinál Korec. Vždy vedel dať správne rady a pomáhať ľuďom,“ začal úvodný prejav predseda strany.
Nezabudol vyzdvihnúť i ďalší prínos nebohého emeritného biskupa a spolu s pritomnými si jeho pamiatku uctil minútou ticha.

Kvóty sú nezmysel

Predseda strany Robert Fico sa pred verejnosťou vyjadril k mnohým aktuálnym témam. Nezabudol spomenúť zrejme najväčší problem súčasnej Európy, a to utečeneckú krízu. Prítomným sľúbil, že žiadne kvóty Európskej únie naša vláda podporovať nebude. „Kvóty sú nezmyselné a iracionálne. Navyše poškodzujú Slovensko a my si svoju vlasť musíme chrániť. Ak nebudeme chrániť naše hranice, momentálnu krízu nikdy nezvládneme,“ povedal.
V závere svojho príhovoru nezabudol poďakovať za podporu: „Nikdy sme netvrdili, že sme neomylní. Cítime vašu podporu a skutočne ju aj potrebujeme. Som si istý, že SMER má na to, aby v marcových voľbách dosiahol vynikajúci výsledok.“

Príhovory ministrov

Okrem predsedu sa zaplnenej hale prihovorili aj podpredsedovia strany - Robert Kaliňák, Peter Kažimír a Peter Pellegrini. A práve ten sa pristavil pri viacerých témach, spomenul najmä Zákon o športe, ktorý považuje za jedinečný. „Ďakujem samotnému predsedovi vlády, že do jednotlivych športových odvetví pôjde o 20 – 40% viac finančných prostriedkov viac, ako tomu bolo v minulom roku,“ povedal Pellegrini.
Robert Kaliňák zasa pochválil policajtov, ktorí chránia naše hranice: „Máme za sebou ťažké dni. Polícia však urobila kus poctivej práce a ochránila slovenskú hranicu. Našou hlavnou úlohou je aj naďalej ochraňovať Slovenskú republiku.“
Kvarteto doplnil Peter Kažimír, ktorý sa vyjadril k téme gréckej krízy. Zároveň sľúbil, že štát sa bude naďalej snažiť vytvárať dobré podmienky pre mladé rodiny a aj pre deti zo sociálne slabších rodín, ktorým môže prispieť napríklad na lyžiarsky výcvik.
Pred začiatkom kultúrneho programu ešte raz všetkým poďakoval Robert Fico a na záver dodal: „Verím, že naša strana bude aj naďalej plniť to, čo sľúbila. Zároveň dúfam, že v marci budúceho roku budeme všetci spokojní.“
 

Bohatý kultúrny program

Po oficiálnom programe už prítomných zabavili hudobní interpreti Otto Weiter, Marcela Laiferová, Katarína Hasprová, Berco Balogh, Zlaté husle a Čarovné ostrohy, C. K. Big Band. V žilinskej tenisovej hale vládla skutočne výborná nálada, mnohí prítomní si aj s umelcami zaspievali a v dobrej nálade sa rozišli domov.
V duchu hesla strany SMER - sociálna demokracia „Robíme pre ľudí“, bude vládna strana aj naďalej pokračovať v stretnutiach s občanmi. Ako povedal Robert Fico, SMER - SD je najstabilnejšou politickou stranou v histórii Slovenska a doteraz z nej neodišiel ani jeden poslanec. A Slovensko podľa neho potrebuje vládu, ktorá bude túto stabilitu mať. Bez konflkiktov a zbytočných rozbrojov. A takou strana SMER - sociána demokracia aj je.

Aktuality