Bezpečnostná rada SR je v stave permanentného zvolania

Nachádzate sa tu

14. 11. 2015

Bezpečnostná rada SR je v stave permanentného zvolania, uviedol dnes predseda vlády SR Robert Fico po zasadnutí Bezpečnostnej rady.
Ako ďalej informoval, polícia a Ministerstvo vnútra SR dostali pokyn posilniť prítomnosť policajných zložiek na rôznych podujatiach kultúrneho a športového charakteru, ktoré sa budú konať v najbližších dňoch. „Ďalej bola uložená úloha mimoriadne efektívne pracovať na spravodajskej úrovni. Chcem vás informovať, že boli komunikovaní predstavitelia  moslimskej komunity na Slovensku, boli komunikovaní ľudia, ktorí by mohli predstavovať určitú mieru nebezpečenstva, a tu zatiaľ nemáme potvrdené žiadne informácie, ktoré by naznačovali, že by dochádzalo k radikalizácii týchto skupín,“ povedal Robert Fico.
Ďalšiu úlohu podľa neho dostali jednotlivé ministerstvá, aby zabezpečili ochranu objektov strategického významu.
„Bezpečnostná rada vyhodnocuje naďalej situáciu a zatiaľ neprijala rozhodnutie o zvýšení stupňa ohrozenia Slovenska. Naďalej sme na stupni nízkeho ohrozenia Slovenska, ale v prípade, že by ďalšie informácie potvrdili určitú eskaláciu napätia, Bezpečnostná rada sa okamžite stretne, aby tento stupeň zvýšila,“ ubezpečil predseda vlády.
Bezpečnosť sa stala prvoradou úlohou vlády SR, preto tejto téme bude vláda v najbližších dňoch venovať veľa pozornosti. „Vrátime sa k rôznym cvičeniam, ktoré sme ukázali aj v súvislosti s ochranou zelenej hranice“, povedal. „Všetky bezpečnostné zložky štátu sú naštartované. Môžem s uspokojením konštatovať, že začali reagovať okamžite po prvých informáciách, ktoré sa objavili v neskorých nočných hodinách. Okamžite každý jeden orgán, ktorý patrí do tohto systému, začal fungovať,“ podal Robert Fico.
„Verím, že Slovensko je v tomto okamihu bezpečné. Verím, že nemáme žiadne dôvody na to, aby sme prijímali nejaké extra mimoriadne opatrenia, na ktoré, samozrejme, máme opodstatnenie. Nič ale nepodceňujeme a nebudeme podceňovať,“ ubezpečil v závere predseda vlády SR.  

Categories: 
Aktuality
Chránime Slovensko