Zo slávnostného snemu strany SMER – SD

Nachádzate sa tu

5. 12. 2015

Snem strany SMER – SD, ktorý sa konal v sobotu 5. decembra 2015 v priestoroch Agrokomplexu v Nitre, pripomenul už 16. výročie založenia strany. Prítomní delegáti si hneď v úvode mohli vychutnať vystúpenie orchestra Zlaté husle a tanečného súboru Čarovné ostrohy. Pozdraviť takmer tisícku delegátov prišiel predseda vlády ČR a predseda ČSSD Bohuslav Sobotka. „Ďakujem za spoluprácu a súdržnosť v ťažkých časoch migračnej krízy. A gratulujem vám k tomu, ako vediete Slovensko. Prajem vám veľa síl vo volebnom zápase a volebné víťazstvo," uviedol Bohuslav Sobotka. 

Na sneme sa ako pozvaní hostia zúčastnili aj predseda Konfederácie odborových zväzov (KOZ) Jozef Kollár, predseda Zväzu protifašistických bojovníkov Pavol Sečkár, predseda Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) Michal Sýkora, šéf Jednoty dôchodcov Slovenska Ján Lipiansky a predseda Slovenskej akadémie vied (SAV) Pavol Šajgalík.

Hlavná časť snemu patrila vystúpeniu predsedu vlády SR a strany SMER – SD Roberta Fica, v ktorom okrem iného predstavil tretí vládny sociálny balíček pre ľudí, ktorý sa stane súčasťou programového vyhlásenia vlády na roky 2016 až 2020 za predpokladu, že SMER - SD bude súčasťou novej vlády. Súčasťou snemu bolo už tradične aj odovzdávanie zlatých odznakov pre zaslúžilých členov.

 

pozrite si úvod a vystúpenie Bohuslava Sobotku

pozrite si príhovor Roberta Fica

pozrite si vystúpenia hostí

pozrite si tlačovú besedu

Aktuality