Vyjadrenie Jána Podmanického k účastníkom osláv pri príležitosti výročia Deklarácie zvrchovanosti Slovenskej republiky

Nachádzate sa tu

17. 7. 2018

„Na Oslavách zvrchovanosti v Starej Bystrici sa zúčastnilo približne 3 tisíc ľudí, ktorí počas prejavu Roberta Fica reagovali slušne, privítali ho potleskom a po skončení jeho prejavu mu slušne zatlieskali. Keď začal Robert Fico rozprávať, z druhého konca námestia sa začali ozývať hvizdy asi piatich, šiestich ľudí. Nikto ďalší sa k nim nepridal. Neskôr mi viacerí občania povedali, že dotyčných mladých ľudí nepoznali, a dokonca keď ich slušne upozornili, aby nevyrušovali ostatných, mladí chlapci sa im začali agresívne vyhrážať. 
Už v sobotu ráno pred oslavami sme dostali informáciu, že do Starej Bystrice sa chystajú provokatéri, pravdepodobne organizovaní jednou z opozičných strán. Status pána poslanca Galka toto podozrenie v podstate potvrdil. Do Starej Bystrice prichádzajú každoročne tisíce ľudí, ktorí sa správajú slušne, navzájom sa rešpektujú, hoci môžu mať rozličné politické postoje. Toto, čo v sobotu zorganizovali opoziční predstavitelia je len dôkazom toho, že v mene politického boja sa nezastavia ani pred zneucťovaním štátnych sviatkov a výročí. Robert Fico, ani žiadny ďalší rečník, na tomto podujatí ani slovom neurazil opozičných predstaviteľov, pretože sa to jednoducho pri oslave štátneho výročia nepatrí. 

Robert Fico sa nebojí chodiť medzi ľudí. Hoci vedel, že v Starej Bystrici zrejme opozícia bude mať provokatérov, nebál sa prísť a nebál sa vystúpiť, lebo je normálny chlap, ktorý sa neroztrasie pred pár krikľúňmi. Na rozdiel do neho je taký Ľubomír Galko obyčajný zbabelec, ktorý nielenže nechodí medzi ľudí, lebo sa bojí, čo by mu povedali, ale je taký slaboch, že musí dať odpočúvať svoju sekretárku, aby zistil, či o ňom niečo nehovorí. Zmohol sa akurát tak na vypiskovanie po trojnásobnom premiérovi, a aj na to si musel najať zväzácku úderku. Toto bol minister obrany Slovenskej republiky, a dnes je jeden z hlavných predstaviteľov opozície.“


Ján Podmanický
poslanec NR SR
starosta obce Stará Bystrica

 

Aktuality