VRÁBLE: V mestskej časti Horný Ohaj otvorili nové multifunkčné ihrisko

Nachádzate sa tu

3. 10. 2015

V Hornom Ohaji, mestskej časti Vrábeľ, pribudlo nové multifunkčné ihrisko. Náklady na jeho vybudovanie predstavujú 69.000 eur, z toho 40.000 eur tvorí dotácia zo štátneho rozpočtu, z rozpočtovej rezervy predsedu vlády SR Roberta Fica. Ten dnes na slávnostnom otvorení ihriska skonštatoval, že dôvodom, prečo vláda podporuje výstavbu multifunkčných ihrísk, je zlý stav mladých ľudí.

"Nemáme v dobrom stave mladých ľudí, chlapci nie sú niekedy schopní urobiť ani len kotrmelec. Deti majú atraktívne zábavky, počítače, hry, televíziu. Ak chceme, aby deti športovali, musíme im vytvoriť rovnako atraktívnu alternatívu," povedal Fico. Podľa jeho slov vzniklo v rokoch 2006 až 2010 v spolupráci vlády s mestami a obcami 660 multifunkčných ihrísk. "Mysleli sme si, že je to dostatočný počet. No keď sme urobili druhú výzvu, prihlásilo sa nám ďalších 600 miest a obcí. Uspokojiť sme mohli len 175 záujemcov vrátane tohto ihriska."
Premiér dnes vo Vrábľoch poďakoval občanom za podporu v najväčšej kríze, ktorá postihla Európu od konca druhej svetovej vojny a to je kríza migrantov. "Ubezpečujem vás, že pokiaľ budem stáť na čele tejto vlády, nikdy nebudeme súhlasiť s povinnými kvótami a tieto nikdy nebudú na Slovensku realizované, lebo tieto kvóty nie sú technicky zrealizovateľné," povedal Fico. Podľa jeho slov je Slovensko pripravené postarať sa o ľudí, ktorí naozaj utekajú pred vojnou, no väčšina migrantov sú ekonomickí migranti. "Budeme držať pozíciu odporu voči povinným kvótam vrátane podania žaloby. Aj ďalšie krajiny teraz diskutujú na tému, či sa k tejto žalobe nepridajú," skonštatoval premiér.
zdroj: TASR
 
pozrite si príhovor a brífing Roberta Fica po otvorení ihriska

Aktuality
Regióny