Vláda SR investuje do protipovodňových opatrení milióny eur

Nachádzate sa tu

8. 11. 2015

Vláda SR sa snaží do protipovodňových opatrení liať milióny eur. "Pretože si uvedomujeme, že prevencia je najlepší spôsob ako zabraňovať takýmto škodám", uviedol v nedeľu 8. novembra 2015 predseda vlády SR Robert Fico počas odovzdávania do užívania protipovodňovej ochrany obce Kružlov v bardejovskom okrese v dĺžke 2,2 kilometra.
Kružlov, ktorý zažil v priebehu niekoľkých rokov desať záplav, má novú protipovodňovú ochranu, ktorá by ho mala ochrániť aj pred storočnou vodou. Celkové náklady na vybudovanie protipovodňovej ochrany Kružlova boli 1,7 milióna eur. Stavba bola spolufinancovaná z fondov Európskej únie. Vodný tok Slatvinec má dnes spevnené brehy so zvýšeným prietokom.

„Po tom, čo niekoľko rokov vystrájali povodne v Kružlove, došlo rozhodnutie z ministerstva životného prostredia, že sa tu urobí veľké protipovodňové opatrenie. Je to nádherný projekt," dodal Robert Fico.
Ministerstvo životného prostredia vypracovalo koncepciu protipovodňových opatrení v roku 2013, pričom identifikovalo 559 miest na Slovensku, ktoré sú priamo ohrozené povodňami. Podľa ministra životného prostredia SR Petra Žigu by na to bola potrebná miliarda eur. 

Categories: 
Aktuality