V Snine vznikne viac ako 400 nových pracovných miest

Nachádzate sa tu

7. 2. 2016

Zvýšenie zamestnanosti na Zemplíne, návrat tradičnej výroby a investícia vo výške 1,3 milióna eur na východnom Slovensku. To sú najbližšie plány spoločnosti ZVS holding, a. s., ktoré firma oznámila po návšteve predsedu vlády SR Roberta Fica a ministra obrany SR Martina Glváča v nedeľu 7. februára 2016 vo svojej výrobnej prevádzke v Snine. Už v lete by na mieste malo pracovať o 50 zamestnancov viac a o rok by sa výroba mala rozšíriť až na 100 pracovníkov. Po plánovanom vybudovaní vývojového centra by v najbližších rokoch mali v Snine nájsť nové pracovné príležitosti ďalšie stovky ľudí.
„Teší ma, že sú tu veľmi významné zárodky obnovovania výroby v meste, ktoré má dlhodobú tradíciu strojárskej výroby. Chcem oceniť, že náš partner sa rozhodol investovať a zvýšiť počet zamestnancov,“ konštatoval predseda vlády Robert Fico. „Vracia sa sem tradičná výroba, čo my plne podporujeme,“ dodal.
Investícia do prevádzky v Snine zapadá do súčasnej rezortnej stratégie oživovania zbrojárskej výroby na Slovensku. Jej zásadnou etapou bol tiež vstup partnera do vojenských opravárenských podnikov v Novákoch a Trenčíne v rokoch 2013 a 2014. Výsledkom tohto kroku bolo zníženie závislosti na zákazkách od štátu, nárast zamestnanosti a zvyšovanie platov robotníkov. „Aj pri cestách po svete urobím všetko v prospech oživujúceho sa slovenského a v tomto prípade československého zbrojárskeho priemyslu,“povedal minister obrany Martin Glváč. „Takéto spoločné projekty sú už pripravené a spoločne by sme mohli postupne zaberať tie trhy, ktoré sme po 90-tych rokoch stratili,“ uzavrel.
Prevádzka v Snine je v regióne dôležitým zamestnávateľom. Už súčasní zamestnanci si mesačne domov odnesú „vyššiu mzdu, ako je priemer v slovenskom hospodárstve,“ uviedol predseda predstavenstva ZVS holding a.s., Marián Goga. V prevádzke sa v súčasnosti vyrábajú telá striel a munície. Po príchode investície by mal objem výroby vzrásť viac ako šesťnásobne. Štát v spoločnosti ZVS holding, a. s., vlastní 50 percent akcií.

Čo robíme pre ľudí