V Liptovskej nemocnici vzniká nový očný pavilón

Nachádzate sa tu

24. 1. 2017

V nevyužívanej časti budovy Liptovskej nemocnice v Liptovskom Mikuláši v pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja začali stavebné práce na rekonštrukcii očného pavilónu.
„Pokračujeme v obnove budovy, kde sa nám v minulom roku podarilo na prízemí otvoriť novú župnú lekáreň. Na poschodí sú výborné priestory, v ktorých vybudujeme očnú jednodňovú chirurgiu,“ informoval žilinský župan Juraj Blanár. Investícia bude podľa neho vo výške 851-tisíc eur. Financuje ju župa spolu s 300-tisícovou dotáciou Vlády SR vyčlenenou na jej výjazdovom rokovaní v Ružomberku.

„Rekonštruovať budeme celé prvé poschodie, takže prvý mesiac sa bude predovšetkým búrať, sekať, odstraňovať staré podlahy, obklady či dlažby. Počíta sa s vybudovaním lôžkového výťahu a novýchočných operačných sál. Práce preto potrvajú približne desať mesiacov,“ priblížila priebeh obnovy riaditeľka odboru zdravotníctva ŽSK Anna Majbíková s tým, že okrem výťahu budú môcť pacienti využiť i ďalší bezbariérový prístup vytvorený z bočnej strany budovy.

Vďaka župným plánom sa tak vráti život aj do prázdnych priestorov prvého poschodia pavilónu. Predseda ŽSK zdôraznil, že rekonštrukcia prispeje k zabezpečovaniu komplexnej a kvalitnej zdravotnej starostlivosti pre pacienta na jednom mieste.
„Liptovská nemocnica sa stará o spádovú oblasť 72-tisíc obyvateľov, preto je naším cieľom modernizovať areál a oddelenia, ktoré sme zdedili od štátu v procese delimitácie v zlom stave. Tento rok tu tiež ukončíme budovanie urgentného príjmu, ktorý otvoríme v Liptove rovnako ako v ďalších troch našich župných nemocniciach,“ uviedol J. Blanár.


zdroj: ŽSK

Regióny