Stretnutie rodákov z Buzitky a deň obce

Nachádzate sa tu

15. 7. 2017

Šiesty ročník podujatia Deň obce – Stretnutie rodákov v Buzitke (okres Lučenec), ktorý sa konal v sobotu 15. júla 2017, sa znovu napriek premenlivému počasiu tešil veľkému počtu návštevníkov. V tento deň už tradične do obce prichádzajú aj bývalí obyvatelia, ktorí žijú na Slovensku, ale aj v Čechách.
Tento ročník začínal slávnostným príhovorom starosta obce, ktorý srdečne privítal všetkých prítomných a osobitne Branislava Hámorníka - poslanca zastupiteľstva BBSK, prednostu okresného úradu a predsedu Okresnej organizácie strany SMER – sociálna demokracia v Lučenci, ktorý tiež vo svojom príhovore pozdravil všetkých prítomných a prejavil radosť a obdiv nad organizáciou tak pekných podujatí v obciach, ktoré majú veľkú podporu aj od poslancov zastupiteľstva BBSK, ale tiež aj od Okresnej organizácie SMER–SD ako aj od jej členov.

Tento pre obec významný deň  pokračoval pekným a bohatým kultúrnym programom v ktorom účinkovali: MADUAR, FS Jánošík a ĽH Ďatelinka, FS Škorec, heligonkári Simanovci a samozrejme aj domáci folklórny a divadelný súbor Dubkáčik. Celý kultúrny program moderovali Kajzer a Meluš. Na podujatí sa zúčastnili na aute „SMERÁK“ aj členovia okresnej rady SMER–SD, ktorí návštevníkom rozdávali rôzny merkantil: pre deti to boli nafúkané balóny, omaľovánky a lízanky a pre dospelých perá, zapaľovače, liekovky, kľúčenky, ...

Zábava s dobrým a rôznorodým občerstvením pokračovala až do raňajších hodín.

Regióny