Slovensko má historicky najnižší deficit a ďalšie výborné ekonomické výsledky

Nachádzate sa tu

25. 4. 2017

Pokles dlhu aj deficitu verejných financií v minulom roku je dôkazom zodpovednej politiky vlády. Presvedčený je o tom premiér Robert Fico (Smer-SD). Zároveň uviedol, že dobré hospodárske výsledky by sa mali pretaviť aj do opatrení, ktoré zlepšia životnú úroveň ľudí na Slovensku. Avizoval predstavenie opatrení, ktoré majú zlepšiť postavenie zamestnancov.
"Je to jasný dôkaz, že spolu s trendom klesajúcej nezamestnanosti a stúpajúcej zamestnanosti úspešne prepisujeme históriu slovenskej ekonomiky," vyhlásil na dnešnej tlačovej konferencii Fico.
Slovensku sa podľa neho darí a mali by to pocítiť aj občania. "Tieto čísla, ktoré potvrdil Eurostat, dokazujú, že na Slovensku vládne koalícia, ktorá vedie zodpovednú politiku a má záujem, aby sa dobré výsledky postupne pretavovali aj do lepšej životnej úrovne," uviedol Fico.
Slovensko je tak vďaka týmto hospodárskym výsledkom podľa premiéra pripravené stať sa súčasťou nových integračných procesov, ktoré by viedli k vytvoreniu jadra Európskej únie. Do neho majú patriť krajiny so zdravými verejnými financiami. Taktiež by mala byť krajina zaujímavá pre zahraničných investorov.
Rok 2016 bol pre Slovensko ekonomicky dobrý aj z pohľadu ministra financií Petra Kažimíra (Smer-SD). "Máme historicky najnižší deficit, máme aj najnižší dlh za posledných päť rokov, najvyššiu spotrebu domácností od roku 2008, teším sa vývoju situácie na trhu práce, máme najväčšiu mieru zamestnanosti. Nič z tohto nie je samozrejmé. Výsledky sú lepšie, než sme očakávali," podotkol Kažimír s tým, že vďaka tomu môže vláda plniť svoje programové vyhlásenie.
Premiér zároveň avizoval, že 1. mája tohto roka chce predstaviť nové opatrenia. Vláda chce urobiť zmeny v Zákonníku práce. "Chceme predstaviť rad konkrétnych opatrení, ktoré sa budú dotýkať Zákonníka práce. Budú sa dotýkať príplatkov za prácu v noci, sobotu, nedeľu. Budeme hovoriť o veciach okolo minimálnej mzdy. Chceme predstaviť rad opatrení, ktoré budú vychádzať práve z dobrých ekonomických čísiel a ktoré budú smerovať k lepším pracovným podmienkam," načrtol premiér.


zdroj: TASR

pozrite si tlačovú besedu

Categories: 
Aktuality